Nie tylko w Wigilię, ale każdego dnia pies, który żyje tak blisko nas, informuje o swoich intencjach, emocjach i potrzebach. Jego merdanie ogonem, radosne podskoki i zaczepianie do zabawy nie raz poprawiły nam humor, ale też czasem nadwyrężały naszą cierpliwość.
Niespieszny powrót na zawołanie lub opóźniona reakcja na inne polecenia, wywoływały naszą irytację. Czy słusznie? Czy spowolnione poruszanie się psa, to na pewno przejaw ignorowania naszych poleceń, a skakanie na ludzi przejaw „dominacji”?
Na seminarium o komunikacji z psem opowiemy o tym, dlaczego pies odwraca głowę, gdy go przytulamy. Wyjaśnimy co powoduje, że przywołany pies wącha po drodze trawę i zamiast pędzić do właściciela podchodzi do niego powoli, jakby niechętnie. Pokażemy, jak gesty i ton głosu przewodnika mogą ułatwić psu zrozumienie polecenia i wykonanie go bez wahania. Wytłumaczymy dlaczego pies skacze na ludzi przy powitaniu i jak sprawić, by zachowywał się w tej sytuacji spokojnie.
Przeanalizujemy też zawiłości kontaktów pies-pies: rytuały związane z powitaniem obcego psa, gesty związane z dobrą zabawą. Odpowiemy też na pytania: czy każde zjeżenie sierści na karku to przejaw niechęci, a warczenie objaw agresji?
Program
1. Dlaczego psy nie patrzą nam w oczy i odwracają głowę, gdy do nich podchodzimy?
2. Ziewanie, lizanie, dyszenie, spowolnienie ruchów – ignorowanie właściciela, czy może objawy psiego stresu?
3. Warczenie, szczekanie, zjeżenie sierści – czy zawsze jest groźbą? Jak odróżnić groźbę od ekscytacji?
4. Czy wszystkie psy lubią się przytulać? O psach niedotykalskich i przyjemnościach związanych z głaskaniem.
5. Mów do mnie jeszcze - jak ton głosu może zniechęcić psa do działania?
6. Skąd biorą się sympatie i antypatie u psów? O psich powitaniach, zabawach i konfliktach.
Dodatkowe informacje: o czym mowią psy
Cena podstawowa: 70 zł
Rejestracja na seminarium: rejestacja