Owczarek niemiecki – najważniejsze informacje o tej rasie

Owczarki niemieckie są przedstawicielami jednej z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ras psów. Nie jest więc zaskakujące, że takie inteligentne oraz piękne czworonogi często stają się bohaterami uwielbianych przez widzów seriali telewizyjnych. Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat tych zwierząt? Zapoznaj się z poniższymi informacjami!

Owczarek niemiecki – charakterystyczne cechy i ciekawostki o tej rasie

Interesują Cię najciekawsze fakty, dotyczące tej rasy? Oto kilka z nich:

  • z łatwością można je wyszkolić,
  • ze względu na swoje podobieństwo do wilków, często są nazywane wilczurami,
  • są zaliczane do grupy psów obronnych,
  • źle znoszą samotność – wolą przebywać w towarzystwie ludzi,
  • uwielbiają zabawy i treningi, które pozwalają się im wybiegać,
  • często są opiekunami, czy też asystentami osób niepełnosprawnych,
  • spełniają się w roli poszukiwaczy, ratowników, psów tropiących i pasterskich,
  • nieprawidłowo przeprowadzona socjalizacja może sprawić, że staną się one niebezpieczne dla otoczenia.

Zalety i wady owczarka niemieckiego – poznaj je

Nikogo nie powinno dziwić, że psy różnią się między sobą usposobieniem i charakterystycznymi zachowaniami. Typowe dla poszczególnych ras cechy można sklasyfikować odpowiednio jako wady i zalety. W przypadku owczarków niemieckich do tej pierwszej grupy należą właściwości takie jak: szybkie tempo linienia, podatność na choroby stawów, skłonność do agresji oraz hałaśliwość – częste szczekanie. Ponadto psy te wymagają dużo ruchu.

Natomiast atrybuty o pozytywnym wydźwięku to między innymi: posłuszność względem opiekunów, mądrość i inteligencja, optymistyczne nastawienie do ludzi, duże przywiązanie do właścicieli, a także możliwość wszechstronnego wyszkolenia.

Jakie akcesoria dla owczarka niemieckiego?

Zanim w Twoim domu pojawi się owczarek niemiecki, musisz dokonać zakupu całego niezbędnego wyposażenia. Będzie na nie składać się wiele elementów, między innymi: karmy mokre i suche, przekąski, czy miski oraz dozowniki na wodę. Warto zainwestować również w kagańce dla owczarków niemieckich w Babuzoo. To sklep internetowy, w którym znajdziesz ten gadżet, jak i całą masę innych akcesoriów niezbędnych dla psa. Legowiska i transportery, obroże, smycze i szelki, a może gryzaki, edukacyjne i interaktywne zabawki? Dostępny tam asortyment jest naprawdę szeroki. Zrób zakupy już teraz, a Twój pupil będzie zachwycony!

Owczarek niemiecki – podsumowanie

Zamierzasz przygarnąć ze schroniska owczarka niemieckiego? To świetny pomysł – te psy potrafią stać się oddanym przyjacielem całej rodziny. Jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji o przyjęciu czworonoga do swojego domu, musisz mieć świadomość, z jak dużą odpowiedzialnością się to wiąże. Przygotuj się zatem odpowiednio, a wykonywanie wszelkich obowiązków względem pupila stanie się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.

Źródło zdjęć: freepik.com

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie