Oszczędź swojemu pupilowi stresu. Jak przygotować go do wizyty u psiego fryzjera?

Profesjonalny psi fryzjer doskonale wie jak postępować, aby zredukować stres zwierzaka do absolutnego minimum – zwłaszcza, jeśli współpracuje z nim właściciel czworonoga. Z czasem nastawienie pupila do tego typu wizyt się zmieni, ale istnieje szereg czynności, które zawsze należy wykonać, aby zaoszczędzić czas i nerwy.

Kąpiel przede wszystkim

Podczas umawiania wizyty psi fryzjer zawsze pyta, czy przyprowadzisz psa wykąpanego, czy będziesz chciał skorzystać z tej usługi już w salonie. W ten sposób fryzjer będzie mógł ocenić jak długo będzie trwać sama wizyta i jak się na nią przygotować. Jeśli to pierwsza wizyta Twojego malucha i obawiasz się o jego zachowanie, powinieneś wykąpać go już w domu i to odpowiednio wcześnie, żeby mógł wyschnąć. Wiele osób zapomina, że psy również mogą się przeziębić, zwłaszcza po kąpieli i w czasie chłodniejszych miesięcy.

Zadbaj o komfort pupila

Zwłaszcza pierwsze wizyty mogą dla Twojego psa być odrobinę stresujące. Popularnym mitem jest stwierdzenie, że psy zawsze podczas takich wizyt się denerwują. Oczywiście profesjonalny groomer dobrze wie jak postępować ze zwierzęciem, żeby było spokojne. Potrafi także zadbać o odpowiednią, spokojną atmosferę w której czworonogi będą czuły się dobrze – a przede wszystkim dopieszczone. Pamiętaj, że taka wizyta może być samą przyjemnością. Zwłaszcza, jeśli nieco pomożesz fryzjerowi i zadbasz o komfortową podróż psa – pamiętaj, że nie musisz jechać samochodem. Spacer z pewnością podziała na psa o wiele pozytywniej!

Zalety spaceru

Spacer przed samą wizytą to doskonała okazja, żeby Twój czworonóg wyszalał się przed zabiegiem. Niektóre psy szczególnie źle reagują na nudę, dlatego w trakcie strzyżenia są niezadowolone i niespokojne. Rozwiązaniem może być właśnie dłuższy spacer, w trakcie którego pies będzie mógł się poruszać i odetchnąć świeżym powietrzem. To tak jak z dziećmi – jeśli się wyszaleją, będą spokojniejsze.

Ponadto, zwłaszcza pierwsze wizyty (ze względu na nieznane pupilowi otoczenie) mogą zaowocować nieprzyjemną niespodzianką. To całkowicie normalna reakcja zwierzęcia. Dlatego zadbaj o to, aby maluch przed wejściem do salonu załatwił swoje potrzeby fizjologiczne.

Psy lubią, kiedy poświęca im się uwagę

Dokładnie tak. Czworonogi bardzo lubią sytuację w której ktoś poświęca im całe swoje skupienie. W przypadku psiego fryzjera możesz być pewny, że pupil poczuje się dopieszczony – zwłaszcza jeśli opadnie pierwszy stres i maluch pozwoli sobie na większą przyjemność, jak ciepła kąpiel. Większość salonów dla psów w Warszawie przypomina dobrze znane salony urody. To połączenie dbania o higienę psa (a więc i jego zdrowie) oraz zapewnienie mu odpowiedniej dozy przyjemności. To zdecydowanie więcej niż samo strzyżenie psów.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.