Okaż serce nienarodzonemu sercu

Zbiórki pieniężne na rzecz potrzebujących zwierząt nie są niczym nowym. Czasem to jednak zwierzęta wspierają inicjatywę wspierającą ludzi w potrzebie. W połowie lipca w Gorlicach odbył się piknik charytatywny, podczas którego zbierano środki na operację chorego na serce, nienarodzonego jeszcze dziecka. Atrakcją imprezy był udział psów husky pracujących z Fundacją Dogoterapeutyczną „Husky team”. Impreza w Gorlicach, zorganizowana przez lokalne media, stanowiła część akcji wsparcia dla rodziny z Zagórzan, z województwa małopolskiego. Cel akcji „Okaż serce nienarodzonemu sercu" to uzbieranie równowartości 25,000 euro – tyle kosztować będzie operacja dziewczynki, która powinna się odbyć w Monachium tuż po jej przyjściu na świat.
W akcję włączyła się współpracująca z Hill’s Pet Nutrition małopolska fundacja dogoterapeutyczna „Husky team”. Pracujące z fundacją psy rasy Siberian Husky: Neska Srebro Północy i Nanook Lodowy Dotyk wzbudziły ogromne zainteresowanie, zwłaszcza wśród najmłodszych uczestników. „Haszczaki” pozwalały się głaskać, wykonywały zadawane przez dzieci komendy. Przedstawiciele fundacji opowiadali o pochodzeniu i specyfice rasy, a także możliwościach wykorzystania husky w dogoterapii. Największą atrakcją dla dzieci był przejazd „psim zaprzęgiem” na wózku trójkołowym.
Impreza w Gorlicach była kolejną letnią inicjatywą fundacji „Husky team”. Jak przyznaje przedstawicielka Fundacji, Agnieszka Wędrychowicz, psy rasy husky świetnie sprawdzają się podczas imprez plenerowych, spotkań w szkołach specjalnych i domach dziecka. „Husky są z natury łagodne i przyjacielskie, wzbudzają ogromną sympatię. Ich cierpliwość jest niezwykła. Nasze psy są przyzwyczajone do dużych skupisk ludzi, do głaskania i kontaktu z dziećmi.”.
Fundacja „Husky team” promuje terapię kontaktową z udziałem zwierząt, wspierającą osoby niepełnosprawne, chore i samotne. Jedną z metod terapii jest przejazd psim zaprzęgiem na sankach lub wózku trójkołowym, pod nadzorem opiekuna. Fundacja realizuje także programy edukacyjne i sportowe dla dzieci. Hill’s Pet Nutrition wspiera działalność „Husky team” bezpłatnie przekazując karmy pracującym z fundacją psom.
Więcej informacji o fundacji można znaleźć pod adresem: www.fundacjahuskyteam.dbv.pl
Marta Spychalska
Biuro prasowe Hill's
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.