Odpowiedni skład to podstawa – również w przypadku karmy dla kotów!

Na rynku mamy bardzo duży wybór karm dla kotów, przez co czasami możemy nie wiedzieć, po który produkt sięgnąć. Ładne opakowanie, niska cena lub superpromocja są tym, co potrafi skutecznie przekonać nas do zakupu. Jednak prawda jest taka, że efektowna etykieta czy zachwalająca karmę reklama telewizyjna nie zawsze świadczą o tym, że produkt jest wart tego, żeby po niego sięgnąć. Dlatego jeżeli stoimy przed wyborem karmy dla kotów, chcemy wprowadzić naszemu mruczusiowi nowy smak, to obowiązkowo powinniśmy przeczytać jej skład, aby na tej podstawie móc podjąć świadomy wybór i sięgnąć po produkt najbardziej wartościowy.

Kocie karmy dostępne są w wersji suchej oraz mokrej. Niektóre koty zajadają się zarówno jednymi, jak i drugimi, ale nie brakuje też bardziej wybrednych kociaków, które preferują wyłącznie karmę wyłącznie suchą lub mokrą. Istotna jest wysoka jakość pokarmu, zaś w zdecydowanej większości przypadków podstawę żywienia stanowią karmy mokre. Zatem co powinny mieć w składzie karmy dla kociąt i dorosłych kotów, żeby nasi milusińscy cieszyli się dobrym zdrowiem? 

Karmy dla kotów – co powinny zawierać w swoim składzie? 

Nie ulega wątpliwości, że koty należą do gatunku zwierząt mięsożernych, a to oznacza, że ich posiłki powinny w dużej mierze składać się właśnie z mięsa. Uważa się, że minimalna ilość mięsa w mokrej karmie powinna wynosić pięćdziesiąt procent wszystkich składników. Jeśli będzie go więcej, to tym lepiej. 

Pamiętajmy jednak, że mięso mięsu nierówne. Kocie karmy mają czasami w swoim składzie produkty pochodzenia zwierzęcego, co jasno daje do zrozumienia, że nie jest wysokiej jakości mięso, lecz np. skóra lub jelita. Takie karmy powinniśmy omijać szerokim łukiem, nawet jeśli ich cena jest kusząca. Poza mięsem dobra karma powinna zawierać również lekkostrawne węglowodany oraz warzywa. Te ostatnie są źródłem wielu cennych witamin oraz minerałów. Ponadto warto zwrócić uwagę na to, żeby wybierać takie karmy dla kociąt oraz ich dorosłych osobników, które bogate są w taurynę. Bowiem jej niedobór może prowadzić do szeregu kłopotów zdrowotnych u kotów, w tym do zaburzeń widzenia, ślepoty, a także problemów z sercem. 

Zastanawiasz się dlaczego podstawę żywienia powinna stanowić mokra karma? Powodem jest przede wszystkim to, że dużą część kociaków niechętnie sięga po wodę, żeby się napoić, a mokra karma dostarcza im również odpowiednią ilość wody, dzięki czemu są zarówno syte, jak i napojone. Natomiast sucha karma dla dorosłych kotów powinna być traktowana jako dodatek i urozmaicenie diety... Jeżeli poszukujesz wysokojakościowej karmy dla kotów, to zapraszamy na stronę http://www.karmawataha.pl, gdzie znajduje się duży wybór karmy suchej, jak i mokrej, która jest smaczna oraz zdrowa. Odwiedź sklep Karma Wataha i zamów puszkę zawierającą nawet 99% mięsa!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.