Obroże dla psów – 4 modele, które warto znać!

Stoisz przed trudnym wyborem obroży dla psa? Nie wiesz, na którą się zdecydować? Szukasz czegoś estetycznego, a jednocześnie komfortowego? Wybór obroży ma ogromne znaczenie. Nieodpowiednia może powodować nie tylko dyskomfort, ale także cierpienie zwierzęcia. Jak znaleźć idealny model? Oto 4 typy obroży dla psów, które warto znać!

1. Obroże skórzane – trwały i elegancki model

Zastanawiasz się jaką obrożę dla psa kupić? Tak samo jak funkcjonalność ważna jest dla ciebie estetyka? Zdecyduj się na skórzany model. Taka obtoża jest trwała i na pewno posłuży ci przez kilka ładnych lat. Dodatkowo zwykle dostępna jest w wielu różnych kolorach. Z łatwością dobierzesz barwę, która będzie kompatybilna zarówno ze smyczą, jak też z sierścią twojego pupila. Obroże dla psów wykonane ze skóry zawsze elegancko się prezentują. Docenią to wszyscy, którym zależy na tym, by ich pupil pięknie się wglądał.

2. Obroża dla psa z elementami odblaskowymi 

Psa trzeba wyprowadzać kilka razy dziennie. Zimą nawet podczas porannych spacerów na zewnątrz jest jeszcze ciemno. Z tego powodu warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego czworonoga. Zdecyduj się na obroże dla psów, które mają elementy odblaskowe. W ten sposób będziesz widoczny zarówno na drodze, jak i w parku. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że zawsze, będziesz mógł łatwo dostrzec swojego psiaka, nawet jeżeli odbiegnie bardzo daleko.

3. Obroża szkoleniowa do nauki posłuszeństwa

Chcesz nauczyć psa dobrych nawyków? Potrzebujesz obroży szkoleniowej? Wiele osób decyduje się na metalową kolczatkę. Dzięki niej możesz zacząć uczyć psa posłuszeństwa. Kiedy wybierasz tego typu obrożę dla czworonoga, zwróć uwagę przede wszystkim na kolce. Powinny być ustawione tak, żeby nie wpijać się w skórę psa (a tym samym nie ranić zwierzęcia), a jedynie ją uciskać.

Uważasz, że kolczatka nie jest dla ciebie. Zdecyduj się na obrożę uzdową. To również bardzo popularny model, który sprawdzi się podczas szkolenia psiaka. Zakłada się go na pysk psiaka.

4. Obroża regulowana z troską o wygodę psa

Wybór obroży dla psów jest przeogromny. Na co zwracać uwagę podczas zakupów? Dokładnie sprawdź materiał, z jakiego została wykonana obroża. Powinien być trwały oraz łatwy w utrzymaniu w czystości. Dodatkowo musi być bezpieczny, nie może powodować dyskomfortu zwierzęcia. Warto zdecydować się na model regulowany, wtedy bez problemu dopasujesz rozmiar i będziesz mieć pewność, że psu jest wygodnie. Pamiętaj o tym, żeby regularnie czyścić obrożę, obserwować swojego psiaka i od razu reagować na wszystkie oznaki dyskomfortu.

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie