Naturalne gryzaki dla zwierząt – stworzone dla psów i kotów

Zwierzęta mają pewne naturalne potrzeby. Należy do nich gryzienie, podgryzanie czy lizanie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że sklonnosci pupil np. do podgryzania domowego wyposażenia. Chcąc zadbać o swojego czworonoga, warto zapewnić mu odpowiednie przekąski. W tej roli doskonale sprawdzą się natomiast naturalne gryzaki dla zwierząt.

Na co zwrócić uwagę, wybierając gryzaki dla zwierząt?

Dbając o swoje zwierzęta, warto zwracać uwagę na wybierane dla nich produkty. Dotyczy to nie tylko podstawowej karmy, lecz także różnego rodzaju przekąsek. Te powinny być przede wszystkim zdrowe. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są naturalne gryzaki dla zwierząt. Proces obróbki w ich przypadku jest zazwyczaj ograniczony do minimum, dzięki czemu produkt zachowuje swoje właściwości odżywcze. Przysmaki te mają dobry skład bogaty w witaminy i minerały.

Obecnie coraz częściej zdarza się, że zarówno psy, jak i koty cierpią na różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Sięgając po naturalne gryzaki dla zwierząt, należy więc dokładnie analizować ich skład. Może bowiem okazać się, że takie smaczki jak kurze łapki nie będą właściwe dla Twojego pupila ze względu na zawartość nawet śladowych ilości zbóż czy innych alergenów. W większości przypadków nie wywołują one żadnych niepożądanych skutków, natomiast warto mimo wszystko zachować pewną ostrożność.

Po jakie naturalne gryzaki dla zwierząt warto sięgać?

Dieta Twojego zwierzaka powinna być przede wszystkim różnorodna, aby szybko się mu nie znudziła. Dlatego co jakiś czas warto zmieniać gryzaki, które podaje się pupilowi. Na szczęście oferta rynkowa jest obecnie tak szeroka, że bez problemu znajdziesz odpowiednie produkty. Naturalne gryzaki dla zwierząt spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego czworonoga - możesz być tego pewien.

Producenci psich czy kocich przekąsek oferują produkty, które różnią się między sobą wielkością, pochodzeniem, sposobem obróbki czy poziomem twardości. Bardzo ważne jest, aby dopasować je do swojego pupila. Zbyt twarde gryzaki dla małych szczeniaków nie zdadzą egzaminu, podobnie jak miękkie mięso dla psa większej rasy.

Pewne naturalne gryzaki dla zwierząt są zdecydowanie chętniej wybierane niż pozostałe. Wśród nich znajdziesz między innymi takie produkty jak:

 • mięsne kąski z fileta kaczki lub kurczaka,
 • kabanosy z kurczaka lub jelenia (a także z dodatkiem ryżu),
 • kotleciki drobiowe, wołowe lub z kaczki,
 • lotki i łapki drobiowe,
 • łapy królicze,
 • penisy wołowe cięte,
 • płuca wołowe,
 • serca drobiowe,
 • suszone szprotki i śledzie.

Nietypowe naturalne gryzaki dla zwierząt

Chciałabyś zająć czymś swojego zwierzaka na dłużej? A może szukasz czegoś, co pomoże mu rozładować nadmiar emocji? Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku naturalne gryzaki dla zwierząt, które wyróżniają się nieco większą twardością. Ich podgryzanie ukoi nerwy zwierzaka. Odciągnie również jego uwagę, kiedy będziesz musiał wyjść z domu. To doskonały sposób na zminimalizowanie lęku separacyjnego u zwierzaka. 

Wybierając nieco twardsze naturalne gryzaki dla zwierząt, zwróć uwagę, aby były one dopasowane do potrzeb czworonoga. Dla mniejszych psów odpowiednie mogą okazać się królicze uszy, szyje z kury, suszone wątroby wołowe czy żwacze. Dla naprawdę dużych czworonogów lepsze będą natomiast:

 • duże kości wołowe łopatkowe,
 • nogi wieprzowe,
 • poroże jelenia,
 • racice barana,
 • ścięgna wołowe.

Przechowuj właściwie naturalne gryzaki dla zwierząt

Chrupiące i pyszne naturalne gryzaki dla zwierząt bardzo często dostępne są w większych opakowaniach. Taki zakup się opłaca, ponieważ cena jest wówczas zdecydowanie atrakcyjniejsza. Jednak wybierając takie duże opakowanie, warto zadbać o prawidłowe przechowywanie gryzaków. Miejsce, w którym będą trzymane, musi być przede wszystkim suche. Zbyt duża wilgoć sprawi, że przysmak straci swoją strukturę i nie będzie już tak zachęcający dla czworonoga. Warto też smaczki chować do szafek, które nie będą wystawione na zbytnie działanie promieni słonecznych.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie