Naturalne gryzaki dla psa – świetny sposób na urozmaicenie diety pupila

Prawidłowe żywienie psa jest podstawowym obowiązkiem każdego właściciela. Jednocześnie trudno jest odmówić czworonożnemu przyjacielowi różnego rodzaju przekąsek podawanych między posiłkami. Ważne, aby były to produkty wartościowe, stanowiące smaczne i bezpieczne uzupełnienie diety pupila. Nasza propozycja? Naturalne gryzaki dla psa, o których więcej przeczytasz w tym artykule.

Czym są naturalne gryzaki dla psa?

Naturalne gryzaki, jak sama nazwa wskazuje, są wykonane z produktów odzwierzęcych. Mają w 100% naturalny skład, nie zawierają żadnych sztucznych substancji smakowych czy zapachowych oraz niczego, co mogłoby zaszkodzić Twojemu pupilowi. Są oczywiście jadalne – pies może gryźć, lizać, rzuć i bawić się gryzakiem do woli.

Przykładowe naturalne gryzaki dla psa to:

  • boczek z dzika,
  • chrząstka wołowa,
  • kość suszona,
  • królicza łapka z futrem,
  • nosek wieprzowy,
  • płuco wołowe,
  • ryjek wieprzowy,
  • ścięgno wołowe,
  • serca drobiowe.

Dlaczego naturalne gryzaki są lepsze niż sztuczne?

Przede wszystkim naturalny gryzak wpisuje się w potrzeby żywieniowe psa. Nie zapominajmy, że psy są mięsożercami i instynktownie chętniej sięgają po produkty odzwierzęce. Taki gryzak jest o wiele atrakcyjniejszy dla psa niż np. piłka czy gumowa kość.

Kolejną zaletą naturalnych gryzaków jest to, że nie stanowią one żadnego zagrożenia dla zdrowia psa, ponieważ są wolne od szkodliwych substancji chemicznych.

Naturalny gryzak pozwala zaabsorbować uwagę psa na długi czas. To ważna zaleta z punktu widzenia właścicieli, którzy chcą wynagrodzić pupilowi swoją nieobecność. Warto również dodać, że gryzak odzwierzęcy jest wskazaną przekąską w diecie psa – zaspokaja „łakomstwo” czworonoga i odwraca jego uwagę od innych smakołyków, co pozwala łatwiej utrzymać prawidłowy harmonogram żywienia psa.

Serwując psu naturalne gryzaki dbasz też o jego uzębienie. Gryząc np. suszony ryjek czy kość, pies ściera kamień nazębny, co zmniejsza ryzyko wystąpienia u niego bolesnych, kłopotliwych w leczeniu problemów z zębami i dziąsłami.

Idealny wybór dla szczeniaka

Naturalne gryzaki są super propozycją dla właścicieli szczeniąt. Jak wiadomo, młode psy mają tendencję do gryzienia wszystkiego wokół siebie. Podgryzają meble, buty, różne elementy wyposażenia domu czy mieszkania. To dla nich nie tylko forma zabawy, ale też zaspokojenia instynktu.

Podając szczeniakowi naturalny gryzak, który wystarczy na długi czas, wyświadczamy przysługę zarówno psu, jak i sobie. To powinno od ręki rozwiązać problem niszczenia.

Wartościowe uzupełnienie diety

Naturalne gryzaki są produktami mięsnymi, dlatego dostarczają psu niezbędnych składników odżywczych, jak witaminy (przede wszystkim A, E i D3), białko, minerały oraz tłuszcze. W ten sposób można nie tylko uzupełnić, ale też urozmaicić psią dietę, co szczególnie docenią czworonogi jedzące wyłącznie karmę suchą.  

Najwyższej jakości gryzaki naturalne dla psów kupisz wygodnie online z dostawą do domu w sklepie internetowym marki Pet Foods.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.