Narkotykowy pies ma etat na plaży

Nad morzem będzie bezpieczniej, Więcej kontroli lokali gastronomicznych.

Specjalny patrol policji z psem wyszkolonym w poszukiwaniu narkotyków pojawi się w tym roku na plażach w Gdyni. Dodatkowo, dla poprawy bezpieczeństwa gdynian i turystów, od połowy maja więcej patroli będzie kontrolowało plaże w Śródmieściu, Redłowie, Orłowie oraz w Babich Dołach. Również Straż Miejska zapowiada wzmożone kontrole punktów gastronomicznych.

- W ubiegłym roku mieliśmy kilka sygnałów od osób odpoczywających na plażach o młodych ludziach, którzy zachowywali się bardzo dziwnie - mówi Hanna Kaszubowska, rzecznik prasowy komendanta miejskiego policji w Gdyni. – Okazywało się, że byli pod wpływem narkotyków. W tym roku postanowiliśmy zapobiec podobnym sytuacjom, dlatego już od maja na plażach pojawili się funkcjonariusze wyspecjalizowani w walce z przestępczością narkotykową. Będą oni korzystali z usług psa przeszkolonego w poszukiwaniu narkotyków. Funkcjonariusze będą sprawdzali także czy na plażach nie dochodzi do handlu narkotykami.

Nad morzem pojawią się także policjanci po cywilnemu. Ich zadaniem będzie zapobieganie kradzieżom telefonów komórkowych, dokumentów czy plecaków, bo takie zgłoszenia najczęściej w ubiegłym roku odbierali funkcjonariusze. Policjantom z Gdyni w zapewnieniu bezpieczeństwa na plażach pomagać będą słuchacze ze szkoły policyjnej w Słupsku. Prawie 200 tys. zł na dodatkowe patrole dał Urząd Miasta Gdyni. Każdy z funkcjonariuszy, który weźmie udział w patrolu trwającym osiem godzin, zarobi dodatkowo 190 zł brutto.
 Oprócz tego dla poprawy bezpieczeństwa odpoczywających na kąpieliskach policjanci wystawią patrol na motorówce. Na baczności muszą się mieć właściciele i ajenci pubów na plażach. Sprawdzanie tych miejsc zapowiada Straż Miejska.

- Będziemy kontrolować czystość w ogródkach gastronomicznych i lokalach, ale przede wszystkim, czy alkohol nie jest podawany nieletnim – zapowiada Dariusz Wiśniewski, komendant Straży Miejskiej w Gdyni. – Od czerwca trzy nocne patrole będą kontrolowały miejsca najczęściej odwiedzane przez gdynian i turystów. Nasi strażnicy i funkcjonariusze Straży Granicznej częściej będą pojawiać się na Skwerze Kościuszki, bulwarze Nadmorskim i w pobliżu mola w Orłowie.

 Mariusz Jabłoński - Dziennik Bałtycki
http://www.naszemiasto.pl/pies/
 Wtorek, 13 maja 2008r.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.