Najlepszy dywan dla ukochanego czworonoga!

Jak wybrać odpowiedni dywan dla Twojego psa? Na co warto zwrócić uwagę? Parę naszych rad - w poniższym artykule!

Wiesz, że jesteś miłośnikiem psów, gdy wybierasz w sklepie dywan na podstawie tego, co lepiej pasuje do Twojego psa. Chociaż prawdą jest, że zużycie i uszkodzenia dywanów są często powodowane przez czworonogi i mogą odbijać się negatywnie na dywanie; istnieje wiele przyjaznych dla psów opcji, które sprawią, że Twój zwierzak będzie mógł zachowywać się swobodnie bez ryzyka uszkodzeń dywanu.

Brak plam

Nie pozwól, aby Twój rozpieszczony psiak ozdobił Twój dywan nieestetycznymi żółtymi plamami; zamiast tego, spróbuj zainwestować w dywany, które wykorzystują innowacyjną technologię odporną na plamy. Poszukaj dywanów wykonanych z materiałów łatwych do czyszczenia, takich jak polipropylen odporny na plamy (Olefin), który jest też odporny na wybielanie. Oznacza to, że plamy będą zatrzymywane na powierzchni włókien, a jeśli Twój zwierzak wróci raz dziennie z podwórka i zostawi plamy z zielonej, przeżutej trawą, możesz bezpiecznie wyczyścić je środkiem wybielającym. Zapytaj również o żelowy lub wodoodporny podkład.

Włosy nie są nie na miejscu

Nie jest złym pomysłem wykorzystanie naszego zwierzaka jako źródła inspiracji przy wyborze najlepszego koloru wykładziny. Twoim celem w tym przypadku powinno być dopasowanie koloru wykładziny do koloru sierści pupila, tak aby w momencie ich wypadania nie były tak widoczne, jak w kontrastowym kolorze. Na przykład, nie kupuj nieskazitelnego białego dywanu, gdy posiadasz ciemnego psa, takiego jak Labrador, Doberman czy Rottweiler.

Wykonanie

Zwróć szczególną uwagę na włókna dywanu, który chcesz wybrać. Możesz śmiało pominąć dywany, które mają przędzę pętelkową, ponieważ mogą one zaczepiać o pazury zwierzaka. Pazury mogą też rozwikłać pętle powodując uszkodzenie wykładziny. Problemy te można łatwo ominąć, wybierając wykładzinę z runa bez włókien pętelkowych i regularnie przycinając pazury pupila.

Praktyczny dodatek

Miękki dywan zapewnia rozpieszczonemu psiakowi wygodną powierzchnię do chodzenia i wygodne miejsce do drzemki. Jeśli zwierzak dostanie nagle świądu, może również lubić taczać się i ocierać plecy o dywan. Dla psów, które lubią beztroską zabawę, dywan zapewnia również bezpieczną, antypoślizgową powierzchnię i miękkie lądowanie w razie upadku. Najlepsze jest to, że jeśli posiadasz psy, które uwielbiają szczekać i wyć, dywan może dodatkowo wyciszyć wnętrze...

Zamiecione pod dywan

Dywany mogą zrobić wiele dla wnętrza - nadają domowi wygodny, estetyczny i atrakcyjny wygląd, ale jest kilka rzeczy, o których firmy zajmujące się wykładzinami dywanowymi nie chcą, abyś wiedział. Na przykład, możesz nie być świadomy faktu, że nowe dywany emitują kilka związków chemicznych znanych jako lotne związki organiczne, które mogą być szkodliwe dla zwierząt domowych z wrażliwością i alergią. Jeśli jesteś zaniepokojony tym problemem, przewietrz wykładzinę przed montażem.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie