Najciekawsze propozycje zabawek dla psów i kotów

Każdy uwielbia spędzać czas ze swoim zwierzęciem i bawić się z nim. Radość psa czy kota, który spędza czas z właścicielem potrafi być bardzo zajmująca i miła dla oka. Co jednak z chwilami, w których nie możemy poświęcać swojemu pupilowi zbyt dużej uwagi? Na przykład kiedy wychodzimy do pracy i zostawiamy go samego w domu? W takich sytuacjach warto zadbać o to, by zwierzę miało co robić i się nie nudziło. Dzięki temu będzie mogło w bezpieczny dla siebie oraz otoczenia sposób zająć się czymś i spożytkować swoją energię. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawienie futrzakowi odpowiedniej zabawki. Poniżej prezentujemy parę pomysłów, które Twój kot czy pies mogą pokochać!

Zabawki dla psów i kotów - po co? 

Tak jak wspomnieliśmy, zabawki dla psów i kotów mogą okazać się bardzo przydatne. Nie tylko dostarczają im radości i zajęcia, ale pomagają też rozwijać się prawidłowo. Wiele osób wie, jak bardzo niszczycielskie potrafią być psy, które zostały pozostawione samym sobie. Uczenie ich bawienia się zabawkami samodzielnie jest świetnym sposobem na to, by uchronić meble przed idestrukcyjnymi zachowaniami zwierzaków. Psy, które wyżyją się na swoich wytrzymałych zabawkach nie będą robić tego na sprzęcie domowym.

Jeżeli chodzi o koty, to w większości przypadków doskonale potrafią spędzać czas samodzielnie. Często wolą taką formę zabawy niż spędzanie czasu z właścicielem. Dobór odpowiedniej zabawki czy akcesorium potrafi zapewnić im niezliczoną ilość rozrywki i to bez zachęcania do niej. Będą mogły w ten sposób poradzić sobie z nadmiarem energii. 

Zabawka myszka dla kota - wyzwanie dla łowcy

Koty to zwierzęta o bardzo dobrze rozwiniętym instynkcie łowczym. Doskonałym pomysłem na dostarczenie im rozrywki, może być zakup zabawkowej myszy. Tego typu akcesoria pobudzają swoim wyglądem łowieckie skłonności kotów. Często wypełnione są też walerianą, której zapach zachęca do zabawy. Zdziwisz się tym,  jak polowanie na takiego sztucznego gryzonia szybko stanie się ulubionym zajęciem Twojego futrzastego zwierzaka. Zabawka myszka dla kota to doskonały wybór, niezależnie od temperamentu kota. Będą bawić się nią zarówno młode, jak i starsze mruczki.

Bezpieczne i wytrzymałe zabawki dla psów

Psy łatwo ciekawią się nowymi rzeczami, a bardzo często to, co ich interesuje testują w dość bezpośredni sposób. Przy użyciu swoich zębów. Dlatego tak popularnym akcesorium dla psich czworonogów są wszelkiego rodzaju gryzaki. Warto zainwestować w taki, który jest dla nich bezpieczny i nie grozi połknięciem szkodliwych elementów. Dobrym wyborem mogą okazać się modele wykonane z trwałych materiałów i wypełnione ścinkami, które nawet w razie rozerwania zabawki i dobrania się do jej wnętrza, nie wyrządzają pupilowi szkody. Wytrzymałe zabawki dla psów to gwarant tego, że zabawa nimi zajmie ich kompletnie i pomoże w dobry sposób spożytkować ich energie. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.