Nadajnik GPS jako sposób na skuteczne zabezpieczenie naszego pupila

Psy to jedne z najbardziej wiernych i przyjaznych człowiekowi zwierząt. Dobrze traktowane, szybko stają się pełnoprawnymi członkami rodziny. Niestety, są one narażone na niebezpieczeństwo nie tylko ze strony chorób i zbyt szybko jadących samochodów. Najczęstszą przyczyną utraty ukochanego zwierzaka jest zaginięcie lub kradzież.

Kradzieże psów stają się coraz bardziej popularne. Najdroższe i najbardziej pożądane rasy psów często zaliczane są do tych mało agresywnych - i stają się łatwym łupem dla złodziei. Jak możemy temu zapobiegać, i co zrobić, kiedy nasz pies zostanie skradziony?

Profilaktyka - nadajnik GPS

Skutecznym sposobem na zabezpieczenie psa zarówno przed zagubieniem jak i kradzieżą jest profilaktyczne zabezpieczenie go przy użycia nadajnika GPS. Na rynku znajdziemy nadajniki różnych firm i wielkości. Wybór zależy od wielkości i postawy naszego pupila - nie istnieje najlepszy i uniwersalny wybór.

Spacery kontrolowane

Będąc na spacerze, nie powinniśmy spuszczać naszego psa z oczu. Oczywiście, nie możemy cały czas trzymać go na smyczy, ale warto mieć go w zasięgu wzroku - a na pewno w zasięgu głosu.

Zabezpieczenie podwórka

Duże psy nie mogą mieszkać w domu - to fakt. Ich sierść nie pozwala na przebywanie w ciepłych pomieszczeniach, a wrodzona ruchliwość jest ograniczona przez ciasne pomieszczenia. Przebywając na zewnątrz, nasz pies narażony jest na kradzież. Dobre zabezpieczenie wejść na podwórko - na przykład kamerami lub alarmem - skutecznie zniechęci potencjalnego włamywacza.

Zdrowy rozsądek

Posiadanie psa, który dla wszystkich jest miły i niegroźny ma wiele zalet, ale też sporo wad. Jeśli istnieje taka możliwość, naucz go nieufności, kiedy nie ma Cię w pobliżu. Nie musi od razu gryźć każdą napotkaną osobę - wystarczy, że nie będzie wskakiwał do samochodu, którego nie zna (tak, są i takie przypadki).

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie