Na co zwrócić uwagę kupując kaganiec dla psa?

Kaganiec dla psa to jeden z podstawowych akcesoriów, w które powinien wyposażyć się każdy właściciel czworonoga. Kaganiec okazuje się niezbędny w wielu codziennych sytuacjach niezależnie od charakteru i temperamentu psa, ponieważ gwarantuje on bezpieczeństwo zarówno osobom znajdującym się w jego otoczeniu, jak i samemu zwierzęciu. Kiedy kaganiec dla psa okazuje się niezbędny? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru kagańca dla swojego pupila? Podpowiadamy!

Kaganiec dla psa – dlaczego?

Kagańce dla psów często kojarzą się nam z elementem, który dedykowany jest wyłącznie dla czworonogów, które są agresywne w stosunku do innych zwierząt czy ludzi. Jednak, założenie psu kagańca w miejscach publicznych jest dobrym rozwiązaniem niezależnie od zachowania psa — nawet pies, który jest prawdziwą oazą spokoju, powinien posiadać swój własny kaganiec.

Posiadanie kagańca pozwala na zachowanie wszelkich środków ostrożności oraz sprawia, że osoby znajdujące się w otoczeniu czworonoga nie są narażone na nieprzewidywalne zachowanie psa. Mogą, więc czuć się bezpiecznie w danej przestrzeni. Kaganiec dla psa to także doskonały sposób na zabezpieczenie zwierzęcia przed wkładaniem niepożądanych przedmiotów do pyska — ochroni to naszego pupila przed ewentualnymi problemami żołądkowymi czy zatruciem.

Kaganiec dla psa – kiedy się przydaje?

Kaganiec dla psa to element potrzebny każdemu właścicielowi psa, ponieważ może okazać się on niezbędny w wielu różnych sytuacjach. Kaganiec często wykorzystywany jest przez właścicieli psów podczas ich codziennych spacerów ze swoimi pupilami w miejscach publicznych oraz podczas odbywania wizyt u weterynarzy. Zakładanie psu kaganiec jest także konieczne w przypadku podróżny z psem komunikacją miejską, gdzie jest to obowiązkowe.

Wybór kagańca dla psa — na co zwrócić uwagę?

Decydując się na zakup kagańca dla swojego psa, warto dokładnie zastanowić się nad wyborem określonego modelu. Kaganiec wpływa bowiem na komfort naszego pupila, a co za tym idzie także na jego zachowanie. Chcąc postawić na najlepsze dla psa rozwiązanie, należy więc zwrócić uwagę na czynniki, takie jak:

  • Rodzaj kagańca

W zależności od temperamentu psa oraz sytuacji, w których będzie potrzebny kaganiec, można zdecydować się na jego odmienne formy. Na rynku dostępna jest szeroka gama kagańców o różnorodnym przeznaczeniu. W ostatnich latach, szczególnie dużą popularnością cieszą się kagańce fizjologiczne, które doskonale sprawdzają się w przypadku niemal wszystkich ras psów i czworonogów w różnym wieku. W zdecydowanej większości przypadków jest to kaganiec, który jest najwygodniejszy dla psa i daje mu dużo swobody.

  • Wielkość kagańca

Aby pies dobrze się czuł w kagańcu i nie próbował go co chwila ściągać, warto postawić na kaganiec w odpowiednim rozmiarze. Średnica kagańca powinna zapewniać czworonogowi swobodne otworzenie pyska i ziajania, a przy tym spełniać swoją funkcję.

  • Materiał, z którego wykonany jest kaganiec

Na rynku dostępne są kagańce dla psów wykonane z metalu, skóry czy tworzyw sztucznych. W zależności od wymagań stawianych kagańcowi oraz rasy psa można zdecydować się więc na odpowiadające nam rozwiązanie.

  • Jakość i solidność wykonania

Kupując kaganiec, warto zwrócić uwagę na jego jakość i wytrzymałość. Chcąc sięgnąć po sprawdzone rozwiązanie, warto wybrać kaganiec dla psa pochodzący od renomowanych producentów tego rodzaju produktów.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.