Mokra karma dla psów. Korzyści i zasady odżywiania karmą w puszkach.

Każdy właściciel chce, aby jego pies był zdrowy i szczęśliwy. Samopoczucie zwierzaka, jego wygląd i nastrój w dużej mierze zależy od właściwego odżywiania.

Gotowa mokra karma jest prawdziwym odkryciem dla właścicieli psów i pozwala rozwiązać wiele problemów jednocześnie. Skład karmy jest zrównoważony, a sama karma jest gotowa do użycia od zaraz, bądź jeśli jest to konieczne może być przechowywana "w rezerwie", oczywiście, z zastrzeżeniem przepisów retencyjnych.

Główne zalety:

1. Oszczędność czasu. Mokra karma nie wymaga dodatkowego przetwarzania. O wszystkie niezbędne składniki zadbał producent. Wszystko co musisz zrobić to: otworzyć puszkę - i Twój zwierzak dostanie pyszne i zdrowe śniadanie lub kolację.

2. Idealny dla wybrednych psów. W przeciwieństwie do suchej karmy, karma mokra jest chętnie zjadana nawet przez najbardziej wybredne psy. Jednak w tym przypadku nie jest konieczne, aby zrezygnować z innych rodzajów karmy. Jeśli pupil z przyjemnością zjada suchą karmę lub naturalną żywność, konserwy dodadzą niezbędną różnorodność w jego menu.

Odżywianie starszych psów

 Dla starszych psów konserwy są chyba najlepszą opcją organizacji odżywiania. Układ trawienny psów w starszym wieku nie działa tak skutecznie jak u młodych zwierząt. A problemy stomatologiczne są nieuniknione. Mokra karma pozwala odżywiać starszego psa w sposób wygodny i dla zębów i dla żołądka.

Rehabilitacja chorych zwierząt.

 Terapeutyczne konserwy dla psów są niemal jedynym akceptowalnym pokarmem dla zwierząt, które mają problemy z trzustką, nerkami i jelitami, a także dla zwierząt które są w procesie rehabilitacji po operacjach brzusznych. W tym przypadku dla psów są przydzielane właśnie terapeutyczne wilgotne karmy.

Jednak ważnym jest aby pamiętać, że podobne odżywianie - to część terapii, a po przebiegu leczenia należy używać puszki z pełnoporcjową karmą mokrą dla psów.

Jaką mokrą karmę wybrać?

Zastanawiasz się jaką mokrą karmę wybrać? Przy wyborze mokrej karmy dla swojego zwierzaka trzeba brać pod uwagę jego potrzeby. Uniwersalne puszki z karmą nadają się do odżywiania prawie każdego zwierzęcia, ale istnieje duża różnorodność karm mokrych dla węższych celów: dla psów o ograniczonej aktywności fizycznej, dla szczeniąt, dla dorosłych i starszych psów.

Na każdej puszce mamy etykiety, które opisują cechy karmy mokrej:

  • Podstawowy albo pełnoporcjowy pokarm. To jest zbilansowana karma mokra, która może być podana psu codziennie.
  • Dodatkowy pokarm- delikatesy, które są używane tylko jako nagrody i nie powinny przekraczać 10% dziennej diety psa. Wynika to z faktu, że takie puszki mają podwyższoną zawartość tłuszczu czy białka i nie zawierają wystarczających ilości substancji odżywczych i soli mineralnych.
  • mokre karmy weterynaryjne- hipoalergiczna karma dla zwierząt, którą lekarz weterynarii przeznacza przy różnych problemach zdrowotnych u psów.

Jak karmić psa karmą mokrą?

Pamiętaj! Otwarte puszki z karmą mokrą można przechowywać nie dłużej niż jeden dzień (przełożyć do szklanej butelki i do lodówki). Nie karm psa zepsutymi karmami i upewnij się, że twój pies nie dosięgnie ich sam.

Jeśli jest to pożądane, karma mokra może być zmieszana z suchą karmą.  Karma „ domowa" nie stanie się gorszą, jeżeli dodamy do niej mięsne karmy mokre. Należy to zrobić w ostatniej fazie gotowania.

Wybierz karmy mokre mądrze i niech twoje zwierzę będzie najedzone, zdrowe i szczęśliwe!

Autor: obtkarma.pl/pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.