Mój pies i ja

Decyzja, by kupić lub przygarnąć psa, nie należy do najłatwiejszych. Choć serce podpowiada, że bardzo chce mieć przy sobie mniejsze lub większe stworzenie, to rozum ostrzega, że to duży obowiązek i odpowiedzialność za zdrowie, życie oraz samopoczucie kolejnego członka rodziny. W większości przypadków wygrywa oczywiście serce i najlepszy przyjaciel człowieka staje się naszym lokatorem, a my powinniśmy zadbać nie tylko o szczepienia, badania, ale także o odpowiednie miejsce, smycz, transporter do przewożenia i karmę.

To co najlepsze

W trosce o zabezpieczenie potrzeb naszego małego (lub większego przyjaciela) warto znaleźć sklep zoologiczny dla psów każdej rasy. Coraz częściej są to zakupy internetowe, ponieważ taka forma jest wygodna i umożliwia dostęp do bardzo szerokiej oferty. Kluczem będą oczywiście ceny oraz duży wybór towaru. Poza obowiązkowymi niemalże potrzebnymi każdemu milusińskiemu rzeczami znajdziemy w sklepach internetowych również bardzo specjalistyczny asortyment, który na przykład jest dedykowany konkretnym rasom lub też psom ze specyficznymi potrzebami – na przykład na dietach eliminacyjnych czy też chorobie czy po przebytych zabiegach.

Z założenia więc w sieci znajdziesz zdecydowanie więcej produktów niż w punktach stacjonarnych. Co istotne, oferta polecana różnych zwierzętom i opieka profesjonalnych doradców sprawią, że bez problemu kupisz dokładnie to, czego potrzebujesz ty i twój zwierzak.

Asortyment do zadań specjalnych

Przede wszystkim w specjalistycznych sklepach znajdziesz dedykowane karmy suche i mokre. W szeregu różnych marek są także produkty dla alergików oraz zwierząt o specjalnych potrzebach żywieniowych. Dobrze dobrana karma nie tylko zapewnia równowagę energetyczną w organizmie, ale również uzupełnia dietę o właściwą ilość witamin i mikroelementów. Dodatkowo można psom i innym zwierzakom podawać suplementy, które pomogą utrzymać zdrowie i zapewnią kondycję. Takie produkty najlepiej jednak dobierać ze specjalistą, który zna zwierzę i jest w stanie prawidłowo ocenić jego potrzeby, biorąc pod uwagę na przykład rasę, wiek czy poziom codziennej aktywności. W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy również cały szereg gadżetów do zabawy, pielęgnacji, higieny czy też przewożenia. Niektóre z nich będą potrzebne już od początku, a o pozostałe możesz zadbać w momencie, gdy twój zwierzak będzie potrzebować konkretnych rzeczy.

Zadbaj o jedzenie

Niezwykle ważnym elementem w codziennej trosce o psa czy inne zwierzę jest jego odpowiednie odżywianie. Tak jak troszczysz się o swoją diete, tak samo musisz mieć na uwadze potrzeby pupila. Bardzo ważny będzie wybór odpowiedniej konsystencji, ale również sprawdzenie składu.

Pierwszym dylematem będzie wybór pomiędzy karmą suchą i mokrą. Ta pierwsza opcja jest zdecydowanie tańsza i bardziej treściwa. Zawiera również więcej składników odżywczych. Natomiast czworonogi zdecydowanie bardziej preferują karmę mokrą. Dlatego najlepszym pomysłem będzie po prostu łączenie tych dwóch sposobów karmienia. W ten sposób uzyskasz zbilansowane menu, które dostarcza niezbędnych składników i staje się przysmakiem.

Przede wszystkim jednak powinieneś zwrócić uwagę na zawartość mięsa, a tym samym białka. Doskonałej jakości karma będzie zawierać nawet 40-50% mięsa, a tym samym mniej wypełniaczy. Poza tym znajdziemy w jedzeniu węglowodany, warzywa i owoce. Tych pierwszych powinno być jak najmniej i jedzenie dla zwierząt powinno być bezzbożowe.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.