Kupujemy wyprawkę dla szczeniaka

Szczeniak w domu to mnóstwo szczęścia, ale także sporo obowiązków. Jak przygotować się do przyjęcia pod swój dach psotnego psiego urwisa? Jakie akcesoria warto kupić, aby ułatwić szczeniakowi aklimatyzację w nowej rodzinie?

Moment, w którym przynosimy do naszego domu szczeniaka, jest dość stresujący zarówno dla samego zwierzaka, jak i jego nowych właścicieli, dlatego na psa powinien już czekać przygotowany kącik, w którym w spokoju odpocznie i będzie mógł się ukryć w trudnych dla niego pierwszych dniach rozłąki ze swoją mamą i rodzeństwem. Aby ułatwić zwierzakowi start w nowym domu, warto jeszcze przed zabraniem go z "rodzinnego" gniazda podłożyć do niego koc lub inną tkaninę, która będzie mogła przejść znajomym zapachem. Doświadczeni hodowcy sami zadbają o wyposażenie psa w taką wyprawkę, jednak gdy zabieramy go od znajomych lub rodziny powinniśmy sami o tym pomyśleć.

Jakie akcesoria są niezbędne dla szczeniaka?

Pies w domu wymaga skompletowania całego zestawu niezbędnych mu akcesoriów. Miski, zabawki, legowisko, smycz i obroża lub szelki oraz preparaty do pielęgnacji to obowiązkowy zestaw każdego właściciela czworonoga. Oczywiście nie można zapomnieć także o zakupie karmy, której skład będzie dopasowany do potrzeb szczeniaka – szczenię posiada całkiem inne potrzeby żywieniowe, dlatego najlepiej wybierać odpowiednio zbilansowane pod względem składników odżywczych produkty, których w sklepach zoologicznych znajdziemy ogromny wybór.

Jaka karma dla szczeniaka?

Odpowiednie żywienie szczeniaka wpływa na jego harmonijny rozwój i pozwala uniknąć problemów z układem pokarmowym psa, który jest szczególnie wrażliwy na smakołyki z ludzkiego talerza oraz pozwala wspierać rozwój zwierzaka. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że niewinnie przyprawione mięso może spowodować rozstrój żołądka naszego pupila, dlatego lepiej nie eksperymentować i od razu postawić na profesjonalne żywienie, które pozwoli uniknąć chorób, zapewni dobrą kondycję naszego pupila i wpłynie na jego samopoczucie. Warto wziąć to pod uwagę, gdy decydujemy się na przygarnięcie każdego zwierzęcia pod swój dach – żadne zwierzę domowe nie może być karmione resztkami z naszego stołu!

Podczas nauki psa zachowania w nowym domu przydadzą się także smakołyki, dla których szczeniak wykona każde polecenie.

Kupując karmy i akcesoria dla psów oraz każdego innego zwierzęcia domowego warto stawiać na jakość. Zakupy w osiedlowym markecie, gdzie znajdziemy stoiska dla domowych pupili to nie najlepszy wybór, który będzie skutkował koniecznością ponownego zakupu potrzebnych psu i jego właścicielom rzeczy. Dodatkowo legowiska, smycze czy zabawki z marketowej półki posłużą przez bardzo krótki czas, co spowoduje, że w rzeczywistości wydamy znacznie więcej pieniędzy, niż kupując profesjonalne wyposażenie dla pupila w sklepie zoologicznym.

Jeżeli chcesz, aby Twój zwierzak pokochał swoje nowe otoczenie, koniecznie sprawdź doskonałą ofertę internetowego sklepu zoologicznego zoonauci.pl, gdzie w niskiej cenie kupisz wszystko, czego potrzebować będzie Twój nowy psi przyjaciel. W ofercie salepu znajdziesz karmy, wszelkiego rodzaju akcesoria oraz środki pielęgnacyjne, które pozwolą w pełni zadbać o Twojego zwierzaka.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie