Kolorowanki, jaki wzór wybrać? A może z psami? Sprawdź dlaczego!

W dobie powszechnie dostępnego Internetu zdarza się zapomnieć o prostych sposobach na spędzanie czasu z dziećmi. Wokół jesteśmy zasypywani coraz to bardziej pomysłowymi zabawkami- często elektrycznymi. Czasem przez przypadek lub w prezencie od babci czy dziadka wracamy do zabawek lub akcesoriów uniwersalnych dla dzieci.

Kolorowanki z psami będą świetną alternatywą dla telefonów, bajek w telewizji czy elektronicznych zabawek. Przede wszystkim taka forma spędzania czasu z dzieckiem może być relaksująca. Jeśli nie mamy czasu na wspólne malowanie, śmiało można zaangażować dziecko do samodzielnej zabawy mając je cały czas pod obserwacją.

 Ćwicz nowe umiejętności!

Kolorowanki z psami są ponadczasowym wyborem dla dzieci. Niejednokrotnie sami możemy wrócić pamięcią do świata swojego dzieciństwa. Kolorowanki z pewnością uczą cierpliwości, dokładności, wytrwałości są to umiejętności, które należy ćwiczyć najlepiej regularnie. Wzorów do malowania jest mnóstwo. Warto zdecydować się za wersję ze zdecydowanymi ulubieńcami najmłodszych- psami. Są świetnym wstępem do nauki pisania. Psy, szczeciaki kojarzą się pozytywnie i tak odczucia serwujemy naszym najmłodszym obdarowując kolorowankami z psami. Przy okazji możemy pokazywać dzieciom różne rasy psów. Wzór kolorowanek mogą mieć różny poziom trudności od bardzo prostych po takie z wieloma szczegółami.

Pomysł na prezent.

Jako dorośli często sami nie możemy zdecydować się na prezent dla dzieci. Nieważne czy mamy własne dzieci czy rodzeństwa lub przyjaciół. Jeśli wybieramy się na urodziny lub święta kolorowanki z psami będą świetnym dodatkiem do prezentu głównego. Jeśli raz na jakiś czas odwiedzamy znajomych, którzy zostali już rodzicami pojawia się wątpliwość czy wypada iść z pustymi rękoma. Dzieci wyczekujący gości zwykle liczą na jakiś drobiazg. Nie ma obaw, że prezent będzie nie trafiony. Kolorowanki z psami są też łatwo dostępne, mała książeczka nie zajmuje też wiele miejsca i zwykle są dostępne w atrakcyjnych cenach. W takich okolicznościach sprawdzą się właśnie kolorowanki z psami. Rzadko się zdarza, żebyśmy w dzieciństwie nie marzyli o małym pupilu, a w przyszłości o wiernym przyjacielu. Marzenia te nie zawsze się mogą sprawdzić, ale namiastką szczęścia dla najmłodszych będzie wybór kolorowanek z psami.  

Rozwijaj wyobraźnie, ucz empatii.

Każdy rodzić chce dla swoich dzieci wszystkiego co najlepsze. Zakup kolorowanek z psami przy okazji świetnej zabawy pozwoli na odkrywanie nowego zwierzęcego świata. Każdy kolejny psiak z kolorowanki może być kolejną opowieścią o tych przyjaznych czworonogach. Oprócz poznania psiaków, ras czy kundelków uczymy dzieci empatii, szacunku do słabszych, skali odpowiedzialności za przyjazne stworzenia.

Kolorowanki z psami nie mogą się znudzić. Różnorodność, wielkość, rasy psów przekładają się na dostępne wzory w kolorowankach. Dzięki temu dzieci rozwijają też wyobraźnie tworząc niekiedy abstrakcyjny obraz psów, ale z czasem wypracowany bardzo świadomy. Wyobraźnie też należy ćwiczyć, a przy rozwoju dziecka nie powinniśmy jej hamować. Pies różowy? A może w barwach tęczy lub ulubionej zabawki. Dlaczego nie, właśnie taki jest zamysł kolorowanek dla dzieci z psami.

Jeśli kolorowanki z psami wydają się mało atrakcyjnym pomysłem dla nas dorosłych, pozwólmy jednak zdecydować o tym dzieciom. Nie da się nawet wyobrazić braku zaangażowania najmłodszych przy tworzeniu kolejnej maści psów. Wypróbujecie wspólnie, można też zaangażować w kolorowanie dzieci na przyjęciach, spotkaniach. Każde miejsce będzie odpowiednie: w domu, na wakacjach, w podróży.

Źródło kolorowanek: portal Planeta Dziecka

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie