Kojce dla psów – o czym należy wiedzieć?

Właściciele czworonogów wiedzą o tym, że czasami trudno upilnować pupila. Szczególnie większe psy lubią sprawić sporo kłopotów. Jest wiele pomysłów na to, w jaki sposób uniemożliwić psu ucieczkę z podwórka. Do najbardziej skutecznych zalicza się zamontowanie stalowego, solidnego kojca.

Kojce to nie łańcuchy!

Niekiedy słyszy się, że kojce to nieco brzydki sposób na przytrzymanie psa w miejscu. Zwykle tak mówią jednak ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z dużymi psami. Właściciele takich zwierząt doskonale zdają sobie sprawę z plusów i minusów opieki nad dużym czworonogiem. Czasami po prostu trzeba zapędzić go w kozi róg, ponieważ w przeciwnym razie będzie narażony na niebezpieczeństwo. Wielu właścicieli idzie na łatwiznę i przywiązuje psa łańcuchem do budy lub drzewa. Takie rozwiązanie jest karygodne. Psina czuje ucisk na szyi i jeszcze bardziej się denerwuje, ponieważ nie jest w stanie uwolnić się od bólu i dyskomfortu. O wiele lepszym rozwiązaniem są więc kojce, które są w stanie w bezpieczny sposób zdyscyplinować zwierzę, nie raniąc go i nie wywołując w nim nadmirnego stresu.

Zalety kojców

Kojce dla psów to solidne konstrukcje uniemożliwiające ucieczkę. W przeciwieństwie do łańcuchów nie są jednak w stanie w żaden sposób skrzywdzić czworonoga. Owszem – pies nie może wybiegać się w kojcu, jednakże jest tam bezpieczny i nic go nie boli. Część firm produkujących tego typu konstrukcje wyposaża je w dachy. Dzięki temu, jeśli w kojcu stoi buda, pies będzie chroniony także przed deszczem lub śniegiem. Kojce to oczywiście rozwiązanie wyłącznie na pewien czas. Psy i tak będą musiały się wybiegać, muszą mieć dostęp do przestrzeni. Jednakże nie istnieje żaden bardziej bezpieczny sposób na przytrzymanie ich w jednym miejscu bez czynienia im żadnej krzywdy.

Co ważne, kojce powinny być wyposażone w odpowiednie zabezpieczenia. Najlepiej jeśli zamknięcie jest zrobione ze sprężyny. Pies nie będzie potrafił poradzić sobie z takim zabezpieczeniem i nie otworzy drzwi. Warto także współpracować z firmami, które robią kojce na miarę. Nie trzeba przecież kupować kojców o mikroskopijnych rozmiarach. Po przemyśleniach i odpowiednich przymiarkach można stworzyć psu trwały i wygodny domek, do którego nie będzie bał się wchodzić. Kojec musi być na tyle duży, by stała tam buda, karmidła z miskami oraz drewniana podłoga. Oczywiście musi też być tam wydzielone miejsce na swobodne poruszanie się.

Sprawdź kojec dla psa na CGT.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie