Kilka słów o tym, czy ubierać psa na zimę

Do tej pory wydawało Ci się to śmieszne – pies w ubranku? Kto by o tym pomyślał. Kiedy jednak podejdziesz do sprawy zdroworozsądkowo zdasz sobie sprawę, że psy, podobnie jak ludzie, potrzebują ochrony przed zimnem i zmiennymi warunkami temperatury. Nie każdy przecież ma grubą sierść, która ochroni przed zimnym wiatrem i ulewą. Jak zatem wybierać ubranka dla psa i czy każdy milusiński potrzebuje garderoby – o tym wszystkim w najnowszym materiale.

Czy każdy pies potrzebuje ubrania?

Odpowiedź jest prosta – nie. Są jednak dwie odpowiedzi na pytanie „Jaki pies potrzebuje ubranka?”. Pierwszą z nich są oczywiście rasy nie obdarzone zbyt grubą warstwą sierści i podszerstka. To w szczególności małe rasy np. psy meksykańskie, grzywacze chińskie, także Yorkshire Terriery i niektóre psy z włosiem, które nie mają aż takiej ochrony termicznej zapewnionej przez naturę. Inną zaś kwestią jest wiek psa, a więc psy młode i bardzo stare, a także zwierzaki, które mają problemy ze zdrowiem, np. z nerkami czy kręgosłupem – i to druga odpowiedź na pytanie. Jeśli więc Twój pies należy do którejkolwiek z tych grup, nie zastanawiaj się dłużej i zainwestuj w ubranka dla psów już dziś! To przede wszystkim troska o jego zdrowie, za którą na pewno będzie Ci wdzięczny.

Jak wybrać ubranko dla psa

Najważniejszą rzeczą podczas tego typu zakupów jest komfort Twojego zwierzaka, który zapewne nie jest przyzwyczajony do noszenia na sobie czegokolwiek więcej prócz obroży. Kluczem więc do sukcesu jeśli o ubranka dla psów chodzi jest komfort Twojego psiaka, a co za tym idzie dokładnie wymierzenie psa, a najlepiej udanie się z nim do sklepu zoologicznego. Właśnie tam, wśród różnorodnej oferty znajdziesz to, czego Ci potrzeba – bluzy, sweterki, kurki i derki dla psa, w najróżniejszych rozmiarach, wzorach, kolorach i cenach. Podobnie jak z ludzką garderobą, nie znajdziesz tam ubranek uniwersalnych, które będziesz mógł ubrać pupilowi niezależnie od pogody. Zanim więc zdecydujesz się na zakup przemyśl go dobrze i porozmawiaj ze specjalistą, który na pewno chętnie odpowie na każde dręczące Cię w tej kwestii pytanie.

Kwestie praktyczne

Jeśli więc o wygodzie mowa pamiętaj by unikać ubranek, które mają rękawki, suwaki, zbyt dużą ilość guzików i dodatkowych elementów. Chociaż oczywiście kwestia wizualna będzie dla Ciebie istotna pamiętaj o tym, że pies ma się dobrze czuć, a Ty nie możesz mieć problemu z ubraniem go. Doświadczeni hodowcy i właściciele psów rekomendują zwykłe kubraczki zapinane na plecach, które gwarantują odpowiednią dawkę ciepła nawet przy minusowej temperaturze i poczucie nieskrępowanych ruchów na każdym spacerze!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.