Karmy wysokiej jakości – dlaczego kupowane jedzenie jest najlepsze dla psa?

Posiadacze zwierząt domowych mają coraz większą świadomość dotyczącą ich żywienia. Wiadomo już, że używanie w psiej diecie wszelkiego rodzaju substancji wypełniających, które mają zwiększyć objętość posiłku, nie jest dobrą praktyką. Wiadomo także, które produkty odpowiednie dla człowieka, mogą okazać się bardzo szkodliwe – nawet śmiertelnie – dla psa. Nie podajemy mu zatem czekolady czy winogron, choć sami spożywamy te produkty z ochotą. Większość psów karmiona jest jedzeniem kupionym w sklepie zoologicznym, ponieważ takie jest dla nich najbezpieczniejsze i najzdrowsze.

Czym charakteryzuje się dobra karma dla psa, którą pokocha Twój zwierzak?

Przed wyborem odpowiedniej karmy dla naszego czworonoga, warto szczegółowo przeczytać jej skład. Czasem nawet najbardziej znane i rozreklamowane marki mają skład, który na zdrowie i samopoczucie psiaka nie wpłynie najlepiej. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu, by karmić swojego psa możliwie najlepiej?

  • Przede wszystkim mięso i ryby – powinny stanowić główny składnik karmy, najlepiej jeśli ich zawartość sięga co najmniej kilkudziesięciu procent. Nie powinna przerażać informacja o tym, że mięso jest sproszkowane, dehytratyzowane lub jest mączką. Oznacza to tylko tyle, że w procesie gotowania uzyskano suchy produkt o wysokiej zawartości białka i taki dodano do karmy. 
  • Warzywa i owoce – znajdują się w psich karmach i są dobrze tolerowane przez czworonogi. Kilka lub kilkanaście procent tych składników w karmie to bardzo dobre proporcje. 
  • Mało wypełniaczy – karmy, w których na pierwszym miejscu są zboża lub buraczana pulpa, to raczej wynik stawiania na ilość, a nie jakość. Tego typu składników w psim pożywieniu należy unikać. 

Rikoland – jakość przede wszystkim

Gdzie szukać najlepszych karm dla psów? Najlepiej w miejscu, gdzie spokojnie można przeczytać składy poszczególnych produktów i wybrać taki, który będzie najlepszy dla naszego psa. Na stronie internetowego sklepu zoologicznego Rikoland szczegółowo rozpisane są składy karm dla psów. Z łatwością można dobrać najlepszą dla swojego pupila uwzględniając jego ewentualne nietolerancje i alergie. Zawsze warto przeczytać także opis produktu – merytoryczny, konkretny, dający wiedzę na temat danej karmy dla psa. Bo najważniejsze to znaleźć sklep zoologiczny, który na pierwszym miejscu stawia jakość swoich produktów, ponieważ wie, że robi to w trosce o zwierzęta. Wówczas bez obaw można zamawiać jedzenie i akcesoria dla kogoś, kto jest przecież członkiem naszej rodziny. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie