Karma Wiejska Zagroda - najlepszy wybór dla naszego psa

Karma Wiejska Zagroda to idealnie zbilansowane pożywienie dla psów. Czworonogi, tak samo jak ludzie, powinni spożywać jedzenie zawierające witaminy, minerały oraz zdrowe mikroelementy. Kiepska karma odbija się na zdrowiu psów i prowadzi do wielu zaburzeń. Jakie elementy muszą znaleźć się w zwierzęcym menu?

  1. Na co zwrócić uwagę, wybierając karmę dla psa
  2. Karma Wiejska Zagroda - najlepsze jedzenie dla każdego psa

Na co zwrócić uwagę, wybierając karmę dla psa

Weterynarze podkreślają, że zrównoważona dieta psów pozytywnie wpływa na stan zdrowia czworonogów. Istotne jest, aby psy dostawały karmę z dużą zawartością substancji odżywczych. Zbilansowane psie menu musi zawierać 30-50% tłuszczów, 20-30% białek oraz 20-40% węglowodanów. Warto dokładnie czytać etykiety poszczególnych produktów. W składzie karmy dla psów musi przeważać mięso. Organizmy psów w ograniczonym stopniu przyswajają białka pochodzenia roślinnego. Do niektórych karm dodawane są zboża, które stanowią formę wypełniaczy. Pokarm dla psów powinien być wolny od wszelkich barwników oraz polepszaczy smaku. Warto także zwrócić uwagę na substancje konserwujące. Bezpieczne konserwanty to między innymi: tokoferol zawierający witaminę E oraz kwas askorbinowy, czyli powszechnie znana witamina C. Bardzo szkodliwe dla zwierząt są rakotwórcze składniki pożywienia oznaczone skrótami BHA, BHT oraz E324. W skład karmy dla psów nie może także wchodzić kukurydza będąca dość powszechnym alergenem. 

Karma Wiejska Zagroda - najlepsze jedzenie dla każdego psa

Będąc w sklepie, łatwo zauważyć, że wybór jedzenia dla zwierząt jest obecnie ogromny. Wzrasta świadomość ludzi, że każdy pupil także musi dostawać pożywienie z najwyższej półki. Dlatego powstała Karma Wiejska Zagroda. Jest to produkt bazujący na naturalnych składnikach. Stworzony z myślą o psach, które potrzebują dużo białka, witamin oraz mikroelementów. Do najważniejszych atutów karmy zalicza się brak konserwantów, polepszaczy smaku czy sztucznych barwników. W składzie nie znajdziemy także zbożowych elementów, dlatego pożywienie to mogą jeść psy z nietolerancją glutenu. Ponad 60% Karmy Wiejska Zagroda stanowi mięso, które dla psów jest kluczowe do prawidłowego funkcjonowania. Obecnie na rynku występuje 5 smaków karmy: białoryby, indyk z jagnięciną, indyk z królikiem, jagnięcia ze szpinakiem dla zwierząt oraz kaczka z gruszką. Wszystkie produkty są lekkostrawne i dostarczają maksimum najzdrowszych składników odżywczych wpływających na kondycję psów oraz lśniącą sierść.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie