Karma na psie problemy - Karma weterynaryjna

Każdy kochający opiekun czworonoga podejmuje wszelkie możliwe środki, aby zapewnić swojemu pupilowi długie i szczęśliwe życie. Jedno z nich opiera się na dostarczaniu psu odpowiednio zbilansowanej diety, zapewniającej odpowiednią dawkę witamin i składników mineralnych. Podstawą jest także zabieranie psa na regularne badania. Niekiedy może się zdarzyć, że w wyniku takich profilaktycznych badań okaże się, że konieczne jest wprowadzenie specjalistycznej karmy. Kiedy ją stosować? Co powinieneś o niej wiedzieć? Odpowiadamy poniżej!

1. Kiedy podawać psu specjalistyczną karmę?

2. Karma weterynaryjna - w czym może pomóc?

3. Jakich błędów nie popełniać przy wprowadzaniu karmy weterynaryjnej?

Kiedy podawać psu specjalistyczną karmę?

Zdarza się, że nasz pupil może borykać się z problemem choroby genetycznej, alergii lub innej przypadłości, która będzie uprzykrzać mu codzienną egzystencję. W tej sytuacji Karma weterynaryjna w sklepie Zooart, w połączeniu z zaleceniami lekarza weterynarii pozwoli Twojemu psu na cieszenie się życiem i minimalizowanie przykrych objawów choroby. Inwestycja w taką karmę szybko się zwraca - po włączeniu zalecanej farmakologii oraz zaleceń lekarza wraz z podawaniem specjalistycznej karmy nie tylko pomoże Twojemu zwierzakowi w powrocie do dawnej sprawności, ale i ograniczy wizyty u weterynarzy. Jeżeli posiadasz psa niejadka - bez obaw, specjalistyczne karmy występują również w ulubionych smakach Twojego pupila.

Karma weterynaryjna - w czym może pomóc?

Specjalistyczna karma zalecona przez weterynarza może być pomocna w leczeniu takich schorzeń, które dotyczą między innymi:

- wątroby,

- serca,

- nerek.

Na rynku są także dostępne karmy dostosowane do potrzeb psów otyłych. Jeśli zatem chcesz pomóc swojemu zwierzakowi w walce z obciążającymi kilogramami - wówczas powinieneś włączyć także specjalną karmę. Poza długimi spacerami oraz odpowiednią dawką aktywności fizycznej będzie to stanowiły najlepszy scenariusz dla Twojego czworonoga.

Nadwaga u psów jest tak samo groźna jak i u ludzi - prowadzi bowiem do nadmiernego obciążania stawów, co przysporzy problemów z poruszaniem się. Jeżeli nie jesteś pewien czy Twój pies ma prawidłową wagę - skonsultuj to koniecznie z zaufanym lekarzem weterynarii. Podczas wizyty wspólnie opracujecie najlepszy scenariusz naprawczy dla Twojego pupila.

W ofercie popularnych i sprawdzonych producentów psich karm znajdziesz także te, które są dostosowane do pupili borykających się z problemami z kośćmi oraz zwyrodnieniami stawów.

Jakich błędów nie popełniać przy wprowadzaniu karmy weterynaryjnej?

Pamiętaj jednak, aby nigdy nie zmieniać samodzielnie psu karmy. Taka decyzja powinna być każdorazowo skonsultowana z lekarzem prowadzącym. Nigdy nie kieruj się wyłącznie własną intuicją, przeczuciem, czy opiniami innych opiekunów czworonogów, którzy polecali jakąś specjalną karmę, która przyczyniła się do rozwiązania problemów ich pupila.

Inny powszechny błąd, który niestety często stosują właściciele zwierzaków to drastyczna zmiana karmy. Jeśli na przykład wprowadzisz nową karmę z dnia na dzień - możesz wywołać tym skutek odwrotny od zamierzonego. Problemy żołądkowe objawiające się wymiotami, biegunką i złym samopoczuciem to początek problemów. Psi układ pokarmowy powinien być traktowany z należytą troską - jeśli lekarz nie zaleci inaczej, najlepiej jest mieszać psu dotychczasową karmę z nową. Dzięki temu unikniesz podrażnień psiego żołądka i zdrowo wprowadzisz nowy sposób żywienia. Nie zwlekaj i zapewnij swojemu pupilowi odpowiednią dawkę szczęścia i troski.

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie