Karma holistyczna dla psów — co to oznacza?

To prawda, że w ostatnich latach rynek karm dla psów bardzo szybko się rozwija, a producenci nieraz zaskakują nowymi smakami czy właściwościami swoich produktów. Warto przy tym wspomnieć, że coraz więcej osób opiekujących się swoimi pupilami zwraca uwagę na to, czym karmi psa i która karma wyróżnia się najlepszym składem. Dzięki temu zyskujemy możliwość zakupu coraz to lepszych produktów, które bardzo dobrze wpływają na funkcjonowanie psiego organizmu i ograniczają rozwój różnego rodzaju chorób. Jedną z nowych propozycji jest między innymi karma nazywana holistyczną — czym wyróżnia się tego typu produkt i kiedy warto się na niego zdecydować?

Na czym polega idea karmy holistycznej?

Zastanawiając się, czym cechuje się karma holistyczna dla psa, warto najpierw zwrócić uwagę na powód jej powstania. Producenci tego typu produktów postanowili stworzyć pełnowartościowe karmy, które nie tylko sprostają wszystkim potrzebom psiego żołądka i całego organizmu, ale także pomogą zapobiegać różnym chorobom. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że dieta psa ma największy wpływ na jego zdrowie oraz prawidłowy rozwój. Dzieje się tak, ponieważ to z karmy psy powinny pobierać najwięcej witamin, które odpowiadają za odpowiednie funkcjonowanie całego organizmu, a których brak może przyczynić się do wielu chorób, między innymi do problemów ze stawami.

Wybierając karmy holistyczne dla psa, zyskamy więc produkt, który dostarczy zwierzakowi wszystkich ważnych składników odżywczych i będzie ponadto dopasowany do naturalnych psich potrzeb. Z tego też powodu w karmach holistycznych często możemy spotkać nawet kilka różnych rodzajów białka. Standardowe karmy zazwyczaj wyróżniają się jednym lub dwoma smakami — w przypadku karm holistycznych niekiedy znajdziemy trzy lub cztery rodzaje mięsa w jednym produkcie. Dzięki temu psie posiłki nie są monotonne i pozwalają na czerpanie witamin oraz ważnych kwasów z różnego białka.

Czy karma holistyczna sprawdzi się dla psów w każdym wieku?

Ze względu na przemyślany skład i odpowiednie zbilansowanie karma holistyczna dla psa będzie dobrym wyborem dla czworonogów w każdym wieku, a także dla tych zwierząt, które przeszły zabieg kastracji. Niska zawartość węglowodanów skutecznie zmniejsza ryzyko otyłości, a naturalny skład sprawia, że nie musimy obawiać się trudności z trawieniem. Z tego też powodu karmy holistyczne są często polecane psom, które miewają problemy z biegunkami i alergiami — wówczas powinniśmy jednak dokładnie obserwować psa, aby zobaczyć, po których mięsach objawy się nasilają i wyeliminować tego typu białka z diety.

Decydując się na karmę holistyczną dla psa, warto jednak zwrócić szczególną uwagę na jej skład. Mimo że większość tego typu produktów pochodzi od zaufanych producentów, zdarzają się także tańsze wersje, które cechują się bardzo złym składem i oprócz zachęcającej nazwy nie mają żadnych innych zalet. To sprawia, że przed zakupem powinniśmy sprawdzić zawartość mięsa w danej karmie i unikać produktów z dodatkiem zbóż. Wysokiej jakości karmy znajdziemy z kolei w sklepie zooglobe.pl.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.