Kabang wraca do swoich opiekunów

Kabang, suczka, która w 2011 roku uratowała dwoje dzieci, wraca na Filipiny po zakończonym leczeniu w kalifornijskim szpitalu dla zwierząt. Część pyska i górną szczękę Kabang straciła wdwa lata temu, gdy rzuciła się pod pędzący motocykl. Uratowała wówczas życie córce i siostrzenicy swoich właścicieli, gdyż dziewczynki znajdowały się na trasie jadącego motoru. Lekarze z kalifornijskiego szpitala dla zwierząt przez siedem miesięcy opiekowali się Kabang. Zdołali wyleczyć jej rany, ale nie udało im się zrekonstruować pyska i górnej szczęki. Uniwersytecki szpital zaopatrzył Kabang w zapas środków do ochrony przed pchłami i kleszczami, a także karmę, których wystarczy jej do końca życia.
W czwartek Kabang wróciła do swych filipińskich opiekunów. Została już zaplanowana trasa wizyt po Filipinach, podczas których będą poruszane kwestie opieki nad zwierzętami i ich praw, a Kabang ma być jej gwiazdą. Dalsze losy suczki można śledzić na fanpage'u na Facebooku - Care For Kabang

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.