Jesienna sesja zdjęciowa z psem: jak kreatywnie wykorzystać zdjęcia?

Pies to członek rodziny, wyjątkowy towarzysz w podróży i powiernik największych sekretów. Aby upamiętnić Waszą relację, warto pomyśleć o wykonaniu sesji zdjęciowej z ukochanym czworonogiem. Obecność pupila na fotografiach sprawi, że nie tylko będziesz szeroko się uśmiechać, ale zdjęcia będą wyjątkowe. Takie ujęcia zdecydowanie zasługują na to, żeby je wyeksponować. Poznaj sposoby, jak to zrobić.

Sposoby na wyeksponowanie zdjęć z psem – co wybrać?

Nie możesz pozwolić, żeby klimatyczne fotografie z ukochanym pupilem utknęły w telefonie lub na dysku pamięci komputera. Wykorzystaj je to do urozmaicenia wystroju wnętrza i nadania mu jesiennego charakteru. W tym celu można sięgnąć np. po produkty oferowane przez foto.fujifilm.pl, takie jak Instapack i fotoblok.

Instapack – urocza dekoracja ściany

Instapack to prosty, ale przyciągający sposób na to, żeby odmienić aranżację pomieszczenia. Składa się z:

  • kwadratowych odbitek wykonanych na profesjonalnym papierze fotograficznym – są odporne na działanie słońca czy wilgoci, dzięki czemu świetnie prezentują się mimo upływu czasu;
  • dekoracyjnych spinaczy z magnesem – wyglądają bardzo uroczo. Można je wykorzystać w klasyczny sposób, czyli zawiesić za ich pomocą zdjęcia na sznurku lub użyć jako magnesów i przymocować fotografie do lodówki lub tablicy magnetycznej;
  • długiego, jutowego sznurka – przymocujesz go do ściany i umieścisz na nim zdjęcia. Ma naturalny design, więc dobrze wygląda w pokoju w stylu skandynawskim, prowansalskim lub rustykalnym.

Całość jest dostarczana w estetycznym, kartonowym pudełku. Taki Instapack świetnie sprawdzi się także jako prezent dla ukochanej osoby.

Fotoblok – ciekawa alternatywa dla klasycznej ramki

Jeśli wolisz bardziej klasyczne dekoracje wnętrza, postaw na fotoblok. To interesujący sposób na to, żeby wyeksponować zdjęcia z jesiennej sesji. Fotografia jest wywoływana na grubym, czarnym bloczku. Nie ma ramki, która mogłaby zakrywać piękne ujęcie, co pozwala na wyeksponowanie go w całej okazałości.

Tego typu dekorację można:

  • umieścić na szafce w towarzystwie innych zdjęć ze wspólnych chwil z pupilem,
  • powiesić na ścianie jako główną dekorację lub wywołać kilka fotografii i stworzyć niecodzienną kompozycję.

Zaletą tego rozwiązania jest lekkość. Pomimo jego rozmiarów, fotoblok można z powodzeniem umieścić na ścianie za pomocą zwykłej taśmy montażowej lub gwoździ samoprzylepnych. Dzięki temu nie trzeba wiercić dziur jak w przypadku klasycznych ramek.

Wywoływanie zdjęć z sesji jesiennej – o czym pamiętać?


Aby zdjęcia z pupilem mogły cieszyć Twoje oczy przez długi czas, zadbaj o to, żeby były wywołane na profesjonalnym papierze fotograficznym. Wyróżnia się on wieloma cechami.

  • Ma wysoką gramaturę, więc nie odkształca się i nie jest podany na uszkodzenia.
  • W przeciwieństwie do fotografii drukowanych na zwykłej drukarce lub termosublimacyjnej, zamawiając odbitki na papierze Fujifilm, masz pewność, że zdjęcia nie wyblakną, a kolory pozostaną niezmienne przez co najmniej 50 lat.
  • barwy na zdjęciu są dobrze odwzorowane a niuanse pięknie wyeksponowane.

Papier fotograficzny występuje w kilku wersjach, np. błyszczącej, półmatowej, jedwabnej i velvet. Różnią się one rodzajem powierzchni i sposobem odbijania światła. Wybierz ten, który najprzyjemniej się ogląda.

Jesienne ujęcia z pupilem nie powinny utknąć w pamięci urządzeń. Udekoruj nimi wnętrze, aby cieszyły przez całą zimę.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.