Jakie zabawki dla psa są najlepsze?

Wybór zabawek jest ogromny, dlatego warto dowiedzieć się jak wybierać je świadomie. Zabawka powinna być przede wszystkim bezpieczna. Musimy sprawdzić czy nasz psiak nie wyrządzi sobie nią krzywdy podczas zabawy. Warto zwrócić uwagę także na rozmiar zabawki, zbyt duża będzie nieatrakcyjna dla naszego pupila, a zakup zbyt małej może skutkować połknięciem. Odpowiednia zabawka dla psów, to taka, która nie posiada małych elementów. Podczas radosnego szarpania mogą odpaść, psiak może je połknąć i się zakrztusić.To na co powinniśmy zwrócić jeszcze uwagę to skład zabawki czyli to z czego została ona wykonana. Poza tymi aspektami, zabawka powinna być dopasowana do wieku naszego psa oraz jego charakteru.

Zabawki dla szczeniaka - czym się różnią?

Młode psiaki mają inne preferencje co do zabawy niż starsze pieski. Szczeniaki z radością gryzą wszystko co im wpadnie do pyska. Spowodowane to jest rosnącymi zębami i etapem rozwojowym, który przechodzą. Przy młodych pieskach przydatne więc będą gryzaki, które uśmierzą ból i pomogą pozbyć się nieprzyjemnego uczucia podczas swędzenia dziąseł. Idealne będą także maskotki, które pomogą im podczas procesu adaptacji i zwiększą ich poczucie bezpieczeństwa.

Najlepsze zabawki dla psów do domu

Choć typów zabawek jest naprawdę dużo, to istnieje kilka rodzajów, na które warto zwrócić uwagę. To zabawki dla psa, które zajmują na długie godziny, a jednocześnie pomagają w rozwoju pieska. 

Kong

To rodzaj zabawki, do której wkładamy smakołyki do środka, a zadaniem pieska jest takie manewrowanie nią, aby przysmaki wypadły. Istnieje wiele kształtów oraz wielkości zabawek typu KONG, ale każda jest ciekawy rozwiązaniem, które z pewnością pokochają psiaki.

Gryzaki

Tutaj warto wziąć pod uwagę zarówno te gumowe, które będą szczególnie idealne dla szczeniaków, ale także naturalne. Ich zaletą jest to, że są smaczne, a pies zachęcony dobrym smakiem, zajmie się zabawą na dłużej.

Szarpaki

To świetna zabawka, która sprawia, że pies trenuje uścisk, a jednocześnie jest idealna do wspólnego spędzenia czasu razem.

Maty węchowe

To świetna zabawka, szczególnie dla tych pupili, którzy uwielbiają węszyć. To trening zarówno dla umysłu jak i dla nosa psa. Zabawa polega na ukryciu smaczków pod kawałkami materiałów, a zadaniem psa jest ich znalezienie. 

Pluszaki

Tutaj warto postawić na te skierowane specjalnie dla piesków, gdyż te dla dzieci, posiadają małe elementy, które można łatwo odgryźć.

Warto pamiętać, że jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z psiakiem, powinniśmy wypróbować różne rodzaje aktywności, tak aby sam pokazał, jaki rodzaj zabawki jest dla niego najbardziej interesujący. Różne rodzaje dostępne są na: https://swiat-pupila.pl/

Polecane zabawki dla psa na spacery

Piłki

Piłka to idealne rozwiązanie na spacer, zarówno taki daleki na łono natury jak i pobliski - na osiedlowy wybieg dla psów. Piłeczki mogą być różne zarówno gumowe jak i twardsze, piszczące czy nie piszczące. Idealne dla psiaków, które uwielbiają aportować.

Frisbee

Zabawa z frisbee skierowana jest raczej do psów, które są bardzo ruchliwe oraz skoczne, gdyż zabawa wymaga złapania frisbee podczas lotu. To zabawa raczej dla średnich oraz dużych psów.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.