Jaki pies dla dziecka? Top 5 cierpliwych ras

Zwierzę domowe. Takie jak pies niewątpliwie dodaje uroku każdemu gospodarstwu domowemu. Psy potrafią być najlepszymi przyjaciółmi człowieka, które poza kwestiami rekreacyjnymi, mogą także stanowić ochronę. Sytuacja się komplikuje, gdy w domu są małe dzieci i pojawia się pytanie, jaki pies dla dziecka będzie optymalny.

Zwierzę domowe. Takie jak pies niewątpliwie dodaje uroku każdemu gospodarstwu domowemu. Psy potrafią być najlepszymi przyjaciółmi człowieka, które poza kwestiami rekreacyjnymi, mogą także stanowić ochronę. Sytuacja się komplikuje, gdy w domu są małe dzieci i pojawia się pytanie, jaki pies dla dziecka będzie optymalny. Jest to bardzo ważne, gdyż podejmując decyzję o przygarnięciu psa, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Niektóre rasy psów są na tyle agresywne i trudne w oswojeniu, że kompletnie nie nadają się do obcowania z małymi dziećmi i chcąc przygarnąć takiego zwierzaka, trzeba by używać klatki dla psów, co się mija z celem zwłaszcza gdy pies ma być trzymany w domu lub mieszkaniu. Są jednak rasy psów, które wykazują bardzo dużą cierpliwość i łagodność, co czyni je bardzo dobrymi partnerami dla dzieci, do których psy szybko się przywiązują.

Jaki pies dla dziecka będzie najcierpliwszy?

Pozornie mogłoby się wydawać, że najlepiej wybrać jakiegoś małego pieska, który będzie wykazywał się dużą cierpliwością. Nie jest to jednak poprawny tok rozumowania, gdyż małe rasy psów również potrafią być agresywne i będzie z nimi jeszcze więcej problemu niż z większymi psami. Nie chcąc musieć używać klatki dla psów, należy znaleźć taką rasę, która daje się łatwo tresować i jest w miarę spokojna. Jedną z nich jest Golden Retriever. Są to psy używane przez myśliwych, ale świetnie nadają się do dzieci, gdyż są niezwykle cierpliwe i potulne. Lubią także dużo ruchu i mają puszystą sierść. Z większych psów, warto też zainteresować się psami szwajcarskimi. Są to psy pasterskie charakteryzujące się tym, że w kłębie osiągają nawet 70 cm. Są więc bardzo duże, ale także przyjazne dla ludzi i dające się łatwo tresować. Przywiązują się do dzieci i nie wykazują większej agresji. Mają instynkt obronny, więc będą chroniły swoich właścicieli i posesji. Na odwrotnym biegunie jest petit basset griffon vendon, który wykazuje kompletny brak agresywności zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Jest to pies gończy więc bardzo lubi ruch. Inną opcją dla dzieci będzie buldog francuski. Wygląda dość groźnie i bywa ostry, ale też bardzo cierpliwy dla dzieci i nie wykazuje agresji, jeśli nie jest to konieczne. O wiele łagodniejszą rasą buldogów, są buldogi angielskie, które pomimo surowego wyglądu są bardzo potulne i wyrozumiałe dla dzieci.

Sklep z akcesoriami dla psów – w co się wyposażyć na początku?

Kupując psa dla dziecka, należy też zaopatrzyć się w szereg akcesoriów, które pomogą w zapanowaniu nad nową sytuacją. W pierwszej kolejności należy kupić smycz i dobrze dopasowaną do wielkości psa obrożę, które może się przydać, zwłaszcza w początkowych etapach oswajania się z psem. Dobry sklep a akcesoriami dla psów powinien dysponować także ciekawszą opcją, jaką są szelki dla psa. Są one pomocne, szczególnie gdy pies ma małą głowę i trudno znaleźć mu odpowiednią obrożę lub przy dużych rasach psów, które trudno jest utrzymać na smyczy. Takie akcesoria w przypadku psów, które będą obcowały z dziećmi, są konieczne ze względów bezpieczeństwa.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie