Jaki będzie odpowiedni kojec dla psa?

Kojce dla psa to dobre rozwiązanie w przypadku hodowli zwierząt i schronisk. Jeśli ktoś ma psa stróżującego, chce trzymać czworonoga na zewnątrz, to trzeba mu zapewnić odpowiednie warunki do życia. Będzie to sposób na przebywanie na świeżym powietrzu pod kontrolą. Zniknie obawa, że pies doskoczy do kogoś, kto pojawi się na posesji lub zacznie kopać w ogrodzie. Kojec pełni funkcję bezpiecznego azylu do wypoczynku, spożywania jedzenia, spania. Oczywiście należy zadbać o to, aby było w nim wystarczająco dużo miejsca, w przeciwnym razie zwierzę będzie czuło się niekomfortowo.

Jaki wybrać kojec dla psa?

Pies może czuć się komfortowo w kojcu, jeśli zostanie on odpowiednio dla niego dobrany. Służy do wydzielenia czworonogowi bezpiecznego miejsca, które będzie kojarzyło mu się z wypoczynkiem, jedzeniem w spokoju. Jeśli ktoś ma problem z uciekającym psem, skłonnym do niszczenia roślin w ogrodzie, kopiącym dołki i straszącym przechodniów, to warto pomyśleć o postawieniu na posesji kojca. Im większy jest pies, tym więcej potrzebuje wolnej przestrzeni. W sprzedaży dostępne są kojce o różnych wymiarach, więc nie ma problemu z dopasowaniem ich do potrzeb swojego czworonożnego przyjaciela.

Występują w wersji otwartej, czyli bez podłogi i sufitu oraz zamkniętej klatki. Wiele ras psów świetnie radzi sobie na zewnątrz nawet podczas chłodniejszych miesięcy. Wystarczy wstawić do kojca budę ocieplaną z legowiskiem, aby zapewnić psu optymalne warunki. Podczas nieobecności domowników czworonóg może mieć otwarte drzwi do kojca, swobodnie biegać po całej posesji i stróżować. Zmniejsza to ryzyko wtargnięcia na nią osób nieupoważnionych. Więcej na stronie Box4dog.pl

Kojec powinien być wykonany z solidnych materiałów, odpornych na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, wytrzymałych. Godne polecenia są kojce wykonane z rurek metalowych. Pamiętać należy o tym, aby dostosować wymiary kojca do gabarytów psa. Istotne jest zapewnienie zwierzęciu możliwości obserwowania otoczenia. Ściany nie mogą być wobec tego szczelne. Sprawdzić należy również to, aby nie wystawały żadne ostre elementy, o które pies mógłby się skaleczyć. Istotne jest także zamknięcie, najlepiej na zamek lub długą zasuwę.

Znaczenie ma to, aby czworonóg nie był w stanie samodzielnie otworzyć sobie kojca. Musi być oczywiście zadaszony, aby uchronić przed opadami atmosferycznymi, promieniowaniem słonecznym. Jako podłoże świetnie sprawdza się beton, ale konieczne jest zastosowanie materiału izolującego, co przeciwdziała przenikaniu chłodu od gruntu. Istotne będzie także to, aby zadaszenie miało odpowiedni spadek, co przełoży się na swobodne spływanie wody i niezaleganie śniegu.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie