Jaką torbę dla psa wybrać?

Wizyty ze zwierzakiem u weterynarza to bardzo często ciężki kawałek chleba. Wiadomo, że większość zwierzaków, szczególnie psów, jest bardzo energicznych i żywych. Z tego względu wizyta u weterynarza może być dość męczącym zadaniem. Istnieje jednak inny problem, jak psa przetransportować na umówioną wizytę?

Trudne wizyty

W przypadku każdego zwierzaka zdarzy się sytuacja, kiedy niezbędna może okazać się wizyta u weterynarza. Nie jest to szczególny problem, kiedy zwierzę jest spokojne i da się bez problemu dostarczyć na wizytę. Chcąc odwiedzić weterynarza z małym zwierzakiem, nie będzie niezbędna duża torba dla psa, aby go przetransportować.

Zdecydowanie odwrotna sytuacja jest, gdy nasze zwierzę jest pełne energii, a tak najczęściej jest z psami. Jeżeli pies jest małego lub średniego rozmiaru, warto zastanowić się nad skorzystaniem z transportera dla psa, w którym możliwe będzie przeniesienie zwierzaka. W przypadku bardzo dużych psów, znalezienie wymiarowego transportera może być bardzo, bardzo ciężkie.

Jak wybrać odpowiednią torbę dla psa?

Jeżeli jesteśmy posiadaczami psów o mniejszych rozmiarach, możemy zastosować transportery. Wybór odpowiedniego transportera jest zależy przede wszystkim od gabarytów psiaka. W przypadku bardziej masywnego psa, dużo łatwiejsze będzie ciągnięcie za sobą wózka aniżeli noszenie go w torbie dla psa.

Wyróżnić można różne typy psich transporterów. Najbardziej popularne wśród mniejszych zwierząt są transportery plastikowe. Są to konstrukcje dość wytrzymałe, a w dodatku łatwe w czyszczeniu. Najczęściej są wyposażone w specjalne mocowania, które umożliwiają łatwe zapięcie w samochodzie. Prócz egzemplarzy z tworzywa sztucznego, można wyróżnić również kosze wiklinowe czy torby tekstylne. Kosze wiklinowe przede wszystkim ładnie wyglądają i częściej stanowią domowe legowisko dla zwierzaka, ponieważ wiklina nie jest trwałym materiałem. Torba dla psa z materiału jest o tyle dobrym rozwiązaniem, iż jest lekka i przewiewna, co dobrze sprawdzi się w upalne dni.

W życiu każdego posiadacza zwierzęcia może dojść do sytuacji, kiedy niezbędne okaże się przetransportowanie swojego zwierzaka. W takim wypadku bardzo dobrze sprawdzają się transportery. Można wyróżnić spośród nich kilka typów i każdy rodzaj ma pewne wady i zalety. Warto jednak zakupić jakikolwiek transporter, gdyż dzięki takiemu akcesorium możliwe będzie bezpieczniejsze przewożenie zwierzaka samochodem. Z tego względu warto wybrać się do odpowiedniego sklepu zoologicznego i dopasować transporter do gabarytów zwierzaka.

Artykuł powstał we współpracy z Lile Tink

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.