Wybór odpowiedniej smyczy dla Twojego pupila wcale nie należy do najłatwiejszych. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorodnych smyczy, których ceny zaczynają się od kilkunastu nawet do kilkuset złotych. Co prawda ich jakość nie zawsze idzie w parze z ceną, ale czy warto pokusić się o tanią smycz z supermarketu? Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze smyczy, która nie zamieni Waszych spacerów w istny koszmar? Podpowiadamy!
Spacery z psem zazwyczaj pięknie wyglądają na amerykańskich filmach. Właściciel spaceruje, a pies wiernie podąża na smyczy równym tempem kawałek przed nim. Żadnego szarpania, żadnego ciągnięcia i gryzienia! Brzmi jak bajka? Dla wielu z Was, którzy każdego dnia muszą ,,walczyć” ze swoimi pupilami, pewnie tak. Koszmar spacerów może mieć swoje podłoże w nieodpowiedniej smyczy. Na szczęście producenci coraz częściej zwracają uwagę na komfort psa i właściciela wyposażając smycze w systemy ułatwiające komunikację ze zwierzakiem.
Gryzienie smyczy to najczęstsza zmora właścicieli psów. Zwierzaki gryzą smycz z różnych powodów: dla zabawy, z nudów czy nawet z ekscytacji. Czy da się temu zapobiec? Oczywiście! Chcielibyśmy jednak Was przestrzec przed niektórymi niehumanitarnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku, jak nasączanie smyczy chill czy nawet rażenie prądem. To nie są metody, które pomogą Wam obojgu i absolutnie ich nie polecamy.
Ciekawe rozwiązanie mające na celu zaprzestanie gryzienie smyczy przez psa, zaproponował jeden z producentów smyczy - Łukasz Skryplonek. Przez ponad 5 lat obserwował psy i ich zachowania na spacerach. W swoim systemie ,,Stop Gryzieniu Smyczy” wykorzystał fakt, że pies zaciskając szczęki nie może przesuwać ich w płaszczyźnie poziomej. Tylne zęby psa przypominają pasma górskie i właśnie dlatego rozgniatanie może odbywać się wyłącznie w ruchu szczęki z góry na dół. Aby pies nie przegryzał smyczy, stworzył wokół niej spiralę w taki sposób, aby zęby pupila się po niej ześlizgiwały, uniemożliwiając zaciśnięcie na niej szczęki zwierzaka, nie powodując przy tym bólu.
Kolejną istotną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę kupując smycz jest regulacja długości oraz jej wielofunkcyjność pozwalająca na ewentualny trekking z psem. Fajne rozwiązanie zostało zastosowane w smyczy Idealeash 2.0 w postaci regulacji karabińczykiem. Umożliwia ono prostą i szybką zmianę długości smyczy za pomocą dwóch tubularnych gumowych nakładek. Wpięty pomiędzy nie karabińczyk nie przemieści się, a Ty dzięki temu swobodnie przepniesz smycz wokół pasa w trakcie spaceru i joggingu z psem. Więcej o smyczy dowiecie się na stronie Toys4Boys -> https://www.toys4boys.pl/idealeash-smycz-dla-psa-z-amortyzatorem-item10991.html
Niemal każdy pies na znak wyjścia na spacer wpada w euforię i nie może się doczekać, aż będzie na zewnątrz. Niestety jego niepohamowana radość często sprawia, że to on wychodzi na spacer z Tobą a nie odwrotnie. Psiak chce pędzić do przodu przez co stale się szarpie i ciągnie, sprawiając, że wspólny spacer zamiast przyjemnością - staje się koszmarem z odciskami na Twojej dłoni i obtarciami na ciele psa. Jak temu zapobiec? Zainwestuj w smycz z amortyzatorem! System amortyzacji podczas gwałtownych szarpnięć skutecznie chroni szyję psa i Twoje stawy. Działa w oparciu o zasadę, że im bardziej pupil ciągnie, tym mocniej działa amortyzacja smyczy i odczuwa większy opór. Wybierając smycz dla psiaka, warto nieco więcej dopłacić i zadbać, aby była ona wyposażona w system amortyzacji. Dzięki niemu spacery z koszmaru przemienią się w czystą przyjemność.
Artykuł partnera