Jaką karmę kupować w sklepie zoologicznym?

Wybór właściwej karmy dla naszych pupili może być nie lada wyzwaniem. W końcu musi być ona nie tylko smaczna, ale także zdrowa. Czym zatem się kierować w zakupach i jaki zoologiczny online wybrać? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat karmy dla naszych pupili.

1. Jak wybierać najlepszą karmę dla swoich zwierząt?
2. Sucha karma – czy jest zła?
3. Niezastąpione przysmaki

Jak wybierać najlepszą karmę dla swoich zwierząt?

Mówi się, że jesteśmy tym, co jemy. Jednakże zasada ta odpowiada nie tylko ludziom, ale także naszym czworonożnym podopiecznym. Kondycja oraz zdrowie naszych zwierząt zależy w dużym stopniu od nas. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu, co dla nich kupujemy oraz jaki sklep zoologiczny wybieramy.

Często zdarza się, że nasz czworonożny przyjaciel nie chce jeść swojego jedzenia, zamiast tego woli coś przekąsić z ludzkiego stołu. Pamiętajmy jednak, że nasze wysoko przetworzone jedzenie może przysporzyć zwierzętom nie tylko problemów gastrycznych, ale także przewlekłych chorób.

Dobrze dobrana karma, a więc taka bez zbędnych konserwantów oraz ulepszaczy, jest odpowiednio zbilansowana. Zawiera ona także odpowiednie ilości substancji odżywczych. Jeśli zaś planujemy samodzielnie przygotowywać posiłki naszym pupilom, musimy zadbać o dodatkową suplementację. W tego rodzaju kompleksowych zakupach pomoże nam sklep zoologiczny online, gdzie odnajdziemy niezbędną, wysokiej jakości karmę, jak też suplementy diety dostosowane do naszego pupila.

Sucha karma – czy jest zła?

Na temat suchej karmy krążą różne opinie. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej diety swoich zwierząt, inni traktują ją jako największego wroga i stawiają na dietę surową i gotowaną. Gdzie zatem leży prawda? Jak zwykle pośrodku.

Nie ma wątpliwości co do tego, że najtańsze, popularne karmy są nie najlepszym wyborem. Nie tylko nie dostarczą one odpowiedniej ilości składników odżywczych, ale także mogą przyczynić się do powstania poważnych chorób oraz otyłości.

Nie znaczy to jednak, że powinniśmy zrezygnować z niej całkowicie i wyrzucić z domu nasze zapasy. Zamiast tego lepiej, aby skupić się na dobraniu karmy odpowiedniej dla wieku i rozmiaru naszego zwierzęcia. Naturalne probiotyki, białka, a także dobrane proporcje mięsa i innych składników pozwalają na utrzymanie prawidłowej masy ciała oraz kondycji zwierząt. Żeby odnaleźć odpowiednią karmę, warto korzystać ze sprawdzonych sklepów zoologicznych internetowych, które mają szeroką ofertę.

Niezastąpione przysmaki

Sucha karma może nie wystarczyć do szczęścia naszym podopiecznym. W końcu przysmaki to coś, na co czekają nasi pupile w zamian za dobre zachowanie czy też za naukę sztuczek. Czy dokarmianie psa przysmakami jest zdrowe? Tak. Tylko zachowajmy rozsądek i patrzmy na to, co kupujemy.

Zoologiczny online pozwoli nam na porównanie wielu przysmaków. Zwróćmy uwagę nie tylko na cenę, ale także na skład. Najlepiej oczywiście, aby przekąska nie zawierała sztucznych barwników ani konserwantów. Dobrze także, aby miała ona jak największą ilość mięsa. Nasze psy nam za to podziękują.

Dobrym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na przysmaki dentystyczne. Dzięki temu nie tylko nagrodzimy naszego pupila smaczną przekąską, ale także zadbamy o jego uzębienie oraz świeży oddech. Nasze przysmaki mogą być wzbogacone o różne dodatki, które wspomogą prace układu pokarmowego. Warto zwrócić na nie uwagę w sklepie zoologicznym online.

Czy tani sklep dla zwierząt pozwoli nam zaopatrzyć się w zdrową karmę? Jak najbardziej. W sklepach online znajdziemy szeroką ofertę produktów. Pamiętajmy jednak, aby wybierać tylko tę karmę, która jest dedykowana naszemu pupilowi i ma wzorowy skład.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.