Jak wybrać karmę dla szczeniaka?

Pies odmienia każdy dom. Dodaje więcej energii, jego radosne machanie ogonem poprawia nastój lepiej, a ciekawość świata często wzbudza śmiech. Pies jest zawsze gotów na każde zwołanie swojego właściciela, chętny do zabawy czy do wyjścia na spacer. Szczególnie żywiołowe są szczeniaki, które dopiero odkrywają świat. Dlatego bardzo ważna jest odpowiednia, zdrowa i zróżnicowana dieta. Karma dla szczeniaka powinna posiadać skład, dzięki któremu psiak będzie rozwijał się zdrowo, i który zapewni mu energię i dostarczy najlepszych naturalnych składników.

Najlepsza karma dla szczeniaka a składniki odżywcze

Szczeniaki, które dopiero rosną, potrzebują zażywać zwiększoną ilość białka. Bardzo ważna jest także optymalna porcja składników odżywczych, które zaspokoją wszystkie potrzeby szczeniaka. To pierwsze kryterium, które należy wziąć pod uwagę wybierając karmę. Dlatego ważne jest, aby karma dla szczeniaka zaspokajała jego wszystkie potrzeby. W jego diecie najważniejsza jest zbilansowana ilość białka zwierzęcego, np. kurczaka, zdrowego tłuszczu, ale także warzyw oraz ziół, które wspierają procesy trawienne.

Karma dla szczeniaka wysokiej jakości

Niebagatelne znaczenie ma nie tylko skład karmy, ale również jakość wykorzystanych składników. Wszystkie produkty powinny być ekologiczne i naturalne, bowiem dzięki temu szczeniak zdrowo się rozwija. Dlatego warto zwróć uwagę, czy mięso wykorzystywane w karmach pochodzi z ekologicznych hodowli, gdzie zwierzęta przebywały na wolnym wybiegu i nie były karmione paszą z antybiotykami. Z kolei warzywa i owoce powinny pochodzić z naturalnych upraw, gdzie nie stosowano zbyt wiele pestycydów. Duże znaczenie ma także temperatura tłoczenia oleju – te tłoczone na zimno zachowują swoje wartości odżywcze oraz witaminy.

Wielkość karmy

food-bowl-281978_640.jpg

Każdy szczeniak jest inny, jednak wszystkie łączy jedno – zęby. Psy, także te starsze, lubią chrupać. Jest to bardzo zdrowe dla ich zębów, które dzięki temu się oczyszczają. Szczeniaki jednak na początku wciąż mają mleczne zęby, które dopiero z czasem wypadną. Dlatego też karma dla szczeniaka powinna być dla niego wygodna. Nie może być za duża, żeby pies bez problemu sobie z nią poradził. Tak jak i nie powinna być zbyt drobna, żeby szczeniak mógł ją trochę porozgryzać.

Zapach i smak

Dla każdego psa bardzo duże znaczenie mają zapachy. Od tego bowiem zaczynają się wszystkie jego poszukiwania. Zapachy także zachęcają psa do jedzenia. Dlatego też najlepsza karma dla szczeniaka powinna mieć dość intensywny zapach, dzięki czemu szczeniak nie będzie mógł się doczekać pory posiłku! Niemniej istotny jest smak jedzenia – każdy pisak to koneser smaku! Psy lubią mocne, charakterystyczne smaki, dlatego właśnie bardzo lubią ryby i owoce morza. Bardzo lubią też owoce i warzywa, np. jabłka czy marchew. Dodatkowo dobrze, żeby w skład karmy wchodziły zdrowe oleje, które są ważne nie tylko ze względu na swoje właściwości odżywcze, ale także z powodu wpływu na wzmocnienie zapachu i smaku karmy.

Szczelne i ekologiczne opakowanie

Aby karma dla szczeniaka zachowała swoją świeżość oraz mocny zapach na dłużej, bardzo istotną kwestią jest szczelne opakowanie. Ma to szczególne znaczenie, gdy kupuje się duże, kilkukilogramowe opakowanie. Wybierając karmę, warto zwrócić także uwagę na ekologię i wybrać rozwiązanie dobre nie tylko dla zdrowia szczeniaka, ale również dla dobra całej planety. Dlatego dobrze, jeżeli karma dla szczeniaka jest zapakowana w ekologiczny papier.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie