Jak wybrać karmę dla psa seniora?

Każdy właściciel czworonoga, który chce, aby żył on długo w pełni zdrowia, wie, jak ważne jest odpowiedni dobór karmy. Zupełnie inne potrzeby będzie miał szczeniaczek, a inne dorosły pies. Warto zadbać, aby każdy z nich otrzymał właśnie takie składniki odżywcze, jakich rzeczywiście potrzebuje na tym etapie rozwoju. Pamiętajmy przy tym, że również psi seniorzy wymagają odrębnego traktowania i niekoniecznie sprawdzi się w ich przypadku to samo rozwiązanie, jak przy dorosłych i w pełni sprawnych psach. Karma dla psa seniora powinna zawierać naturalne składniki i pomagać w wyeliminowaniu najczęstszych problemów starszych psów.

Karma dla psa seniora wspiera stawy

Wraz z wiekiem u psa, tak samo jak i u człowieka, mogą pojawiać się problemy ze stawami. Pies staje się mniej żywiołowy i spada jego aktywność. Dodatkowym utrudnieniem mogą być dla niego bolące stawy, które mogą dość skutecznie odebrać zadowolenie ze spaceru i możliwości wybiegania się. Właśnie dlatego warto zadbać, aby nasz pies otrzymał również w jedzeniu składniki, które będą wspierały jego stawy.

Karma dla psa na stawy będzie zawierała glukozaminę. Warto jednak zadbać o to, aby nie był to sztuczny dodatek w składzie lecz by była to naturalna substancja. Można ją znaleźć w karmach zawierających m.in. małże nowozelandzkie. Dzięki temu nasz pies będzie nie tylko nakarmiony, ale prawidłowo odżywiony. Co ciekawe – jakość tego, co psu wsypujemy do miski, ma przełożenie nie tylko na jego zdrowie, ale także na funkcjonowanie jego mózgu, a więc także i nastrój.

Zadbaj o jakość karmy dla psiego seniora

Dobra karma dla psa seniora jest czynnikiem, który może zapobiec różnym dolegliwościom lub powstrzymać rozwój już występujących. Wato zatem zacząć przyglądać się z większą wnikliwością opisom zamieszczonym na workach z psim jedzeniem. Ich bliższa lektura potrafi czasami zjeżyć włosy na głowie. Bywają takie produkty, które w swoim składzie mają mniej niż 4% mięsa! Jaki ma to wpływ na mięsożercę? Łatwo się domyślić możliwych komplikacji.

Jednak poza tak oczywistymi sprawami, pomyślmy także o jakości składników, jakie dostarczamy naszemu czworonogowi. Nie tylko karma dla psa na stawy powinna być naturalna, ale każda, którą podajemy czworonogowi. Dzięki temu będzie mógł on uniknąć wielu nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych. Jeśli faktycznie Twój pupil jest Twoim najlepszym przyjacielem, zastanów się, czy jego miska faktycznie to odzwierciedla. Jako ludzie mamy coraz większą świadomość w zakresie tego, co sami jemy. Niestety nie zawsze z równą dbałością podchodzimy do tego, co jedzą nasze zwierzaki.

Dobrze jest, gdy składniki, z których wykonana jest karma dla psa seniora są w pełni naturalne i ekologiczne. Zwróć uwagę, w jakiej postaci występuje tam białko oraz czy jest ono dobrze przyswajalne. Świetnie sprawdzą się także węglowodany złożone, które nie podniosą poziomu cukru w krwi psa, lecz długo uwalniają energię. Ta ostatnia cecha jest także pomocna dla psów z nadwagę lub ze skłonnością do tycia. Pamiętaj, że im lepsza karma, tym mniej wizyt u weterynarza i różnorodnych problemów ze zdrowiem psa. Warto zatem zadbać o odpowiednia zawartość miski naszego ulubieńca.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie