Jak usunąć sierść pupila z domu?

Domowi pupile są częścią rodziny, dlatego często mogą wylegiwać się na kanapach, a także spać na łóżku właścicieli. Niestety, psy i koty mieszkające w domach gubią sporo sierści, która zalega na meblach, dywanach i różnych sprzętach domowych. Jak usunąć sierść pupila, by dom lśnił czystością?

Zapobieganie gubieniu sierści

Najlepszym sposobem, by utrzymać czystość w domu, w którym mieszka kot lub pies, jest wyczesywanie wypadającej sierści podczas pielęgnacji zwierzęcia. Dobrym sposobem jest korzystanie ze specjalnej szczotki do czesania, która pozwala jednocześnie głaskać pupila i usuwać wypadające futerko. Rękawicę do czesania psów i kotów znajdzie się na https://hitysprzedazy.pl/product/rekawica-do-czesania-siersci/. Prosty gadżet sprawia, że zwierzak lubi czesanie i chętnie zgadza się na zabiegi pielęgnacyjne.

Rękawica ze szczotką do czesania futra jest bezpieczna dla zwierzaka, gdyż pobudza mikrokrążenie skóry i chroni przed jej skaleczeniem. Wypustki do czesania mają delikatne zakończenia, dlatego nie powodują powstawania ranek oraz nie wyszarpują futra. Szczotka usuwa wyłącznie sierść, która wypadła. Futerko pupila staje się lśniące i wygląda zdrowiej, dodatkowo jest silniejsze i mniej podatne na wypadanie.

Wyczesaną sierść łatwo usuwa się ze szczotki. Wystarczy zdjąć ją z rękawicy, a następnie wyrzucić do kosza. Dzięki codziennemu czesaniu zwierzaka przez kilka minut, w domu gromadzi się znacznie mniej futra. Meble są czystsze, a konieczność codziennego odkurzania dywanów i wykładzin znika.

Sierść na tapicerowanych meblach - jak ją usunąć?

Jeżeli na meblach tapicerowanych zgromadziło się sporo sierści, można usunąć ją w prosty sposób bez używania detergentów. Na początek mebel oczyszcza się wstępnie za pomocą odkurzacza, a następnie usuwa się resztę sierści wilgotną gąbką. Zgubione futro lepi się do wilgotnej powierzchni, dzięki czemu meble są czyste w ciągu kilku minut. Jeżeli nie ma się gąbki, można zastąpić ją wilgotną ściereczką lub usunąć sierść mokrą dłonią.

Sierść na dywanie i wykładzinie - usuwanie wilgotnym mopem

W podobnym sposób można pozbyć się sierści, której nie można usunąć odkurzaczem z dywanu lub wykładziny. Wystarczy zmoczyć mopa wodą, a następnie dobrze go odcisnąć. Wilgotne włókna mopa usuną sierść pupila bez konieczności zamawiania usługi prania dywanu. Takie rozwiązanie sprawdza się dobrze podczas codziennego sprzątania, natomiast raz na 3-6miesięcy warto zdecydować się na pranie dywanu lub wykładziny za pomocą odkurzania piorącego (np. Karcher).

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie