Jak skutecznie pozbyć się kociej sierści?

Przyjemność z posiadania kota może być czasem zakłócona koniecznością posprzątania po nim. Niewątpliwie kocia sierść gromadząca się na kanapie, podłodze czy w innych domowych zakamarkach potrafi być uciążliwa. Na szczęście jest BISSELL.

Kot i dziecko w jednym łóżku?

A dlaczego nie? Jeśli kot jest czysty, zadbany, a dziecko nie ma alergii na sierść, nie ma też przeciwwskazań do bliższego kontaktu czworonogów i najmłodszych członków rodziny. Kot zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa, ogrzeje go swoim ciałem, odgoni złe sny i ułatwi zasypianie – wyciszone i spokojne dziecko zaśnie szybciej. 

Przeciwnicy wpuszczania zwierząt do łóżek podnoszą przede wszystkim problem z higieną. Psy i koty zostawiają sierść wszędzie tam, gdzie się położą. Można spróbować temu zapobiec, czesząc przed snem czworonoga. To przyjemne i relaksujące zajęcie, ale wymagające czasu. Można je zlecić dziecku w ramach rodzinnej troski o pupila.

Jak usunąć sierść z pościeli i kanapy

Jeśli jest to możliwe, pościel najlepiej wytrzepać. Większość sierści powinna odpaść. W przypadku kanapy nie będzie tak łatwo.

Tradycyjną metodą usuwania sierści z kanapy jest przesunięcie po niej mokrą ręką lub gąbką. Sposób dość skuteczny, ale bardzo pracochłonny. Pozostaje też kwestia pozbycia się sierści z gąbki lub dłoni. Na ogół kłaki trafiają do odpływu w zlewie, co może nie skończyć się najlepiej.

Często stosowanym rozwiązaniem jest samoprzylepna rolka, która dokładnie zbiera sierść i paprochy z kanapy. Faktycznie jest dość skuteczna, szczególnie gdy jest nowa. Z czasem jej właściwości wyraźnie słabną. Ponadto z rolką jest podobny problem jak z gąbką. Trzeba ją wyczyścić pod bieżącą wodą, a więc sierść trafia do odpływu w zlewie.

Można wykorzystać też miękką szczotkę do ubrań, a zebraną sierść wyrzucić do śmieci. Jednak i to zajęcie jest bardziej męczące niż efektywne.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest odkurzacz. I to nie byle jaki, ale stworzony specjalnie z myślą o właścicielach czworonogów odkurzacz marki BISSELL.

BISSELL – obecnie najlepszy sposób na sprzątanie kociej sierści

BISSELL to marka obecna na rynku od blisko stu czterdziestu lat. W tym czasie wiele się zmieniło. Inne są dziś standardy czystości i inne metody na jej osiągnięcie. Odkurzacze BISSELL wychodzą naprzeciw potrzebom nawet bardzo wymagających klientów. Takich, którzy chcą mieć w domu czysto, jednocześnie nie wyobrażają sobie, by ich pupil nocował w przydomowej komórce. Dziś nie trzeba wybierać między kotem i higieną. Dzięki nowoczesnym odkurzaczom BISSELL można mieć w domu jedno i drugie.

Czym BISSELL różni się od innych odkurzaczy? Sekretem jest obrotowa szczotka, która bardzo dokładnie wymiata sierść nawet z trudno dostępnych miejsc. Duża siła ssania sprawia, że sierść nie zostaje na szczotce, jak to często ma miejsce w przypadku innych odkurzaczy, ale jest natychmiast wciągana do pojemnika. Dzięki temu sprzątanie przebiega bezproblemowo i szybko. Plusem jest oświetlenie LED zamontowane na szczotce – jest tak mocne, że żaden pyłek się przed nim nie ukryje.

BISSELL – wystarczy jeden ruch ręki

Czego najbardziej nie lubimy podczas odkurzania? Konieczności przesuwania kilkukrotnie szczotką w jednym miejscu, by dokładnie wyczyścić fragment podłogi. O ile jeszcze w przypadku podłóg twardych odkurzanie nie jest dużym problemem, to już wykładziny i dywany potrafią być trudnym przeciwnikiem. BISSELL radzi sobie z nim bez problemu. Dzięki dużej sile ssania zarówno odkurzacz Icon Pet, jak i Smart Clean Pet (oba można zobaczyć na https://sklep.bissell.pl)oszczędzają nasz czas i siły. Po każdym fragmencie podłogi wystarczy przejechać dosłownie jeden raz, by dokładnie usunąć wszystkie nieczystości w tym sierść, która nie zatrzyma się na szczotce, ale od razu trafi do wnętrza odkurzacza.

BISSELL – bo koty zostawiają sierść nie tylko na podłodze

Koty chodzą swoimi drogami, także po domu. Jeśli pozwolimy im na pełną swobodę, będziemy zbierać sierść nie tylko z dywanu, kanapy i krzeseł. Koty uwielbiają duże wysokości, im wyżej, tym dla nich lepiej. Czy to problem? Już nie, bo marka BISSELL stworzyła specjalny odkurzacz pionowy, którym możemy swobodnie manipulować także na wysokościach. Jest lekki i poręczny, bez trudu uda się go podnieść i sięgnąć tam, gdzie ostatnio spał kot. Smukła sylwetka odkurzacza pozwala dostać się w trudno dostępne miejsca i wyczyścić je bardzo dokładnie. Jeśli w domu jest BISSELL, nie musimy w niczym ograniczać naszego kota. Może wchodzić wszędzie tam, gdzie ma chęć uciąć sobie kocią drzemkę.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie