Jak poradzić sobie z wypadającą psią sierścią?

Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Większość właścicieli traktuje swoich pupili jak członków własnych rodzin. Nawet największy miłośnik psów nie jest jednak zadowolony, kiedy we własnym domu musi codziennie odkurzać, z uwagi na duże ilości sierści. Niektóre rasy psów charakteryzują się znaczną utratą sierści w sezonie wiosennym, kiedy psy zmieniają ją na zimową. Dotyczy to przede wszystkim psów, które posiadają tak zwany podszerstek. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na zminimalizowanie ilości drobnych włosów, które przyczepiają się do mebli i ubrania. Podpowiadamy, które z nich warto wykorzystać.

Właściwa pielęgnacja psa

Najważniejszą kwestią jest dbałość o zdrowie i wygląd pupila. Przede wszystkim, warto zacząć stosować suplementy dla psa, które mogą uzupełnić braki  witamin i minerałów mających realny wpływ na siłę psiej sierści i jej jakość. Takie suplementy można z powodzeniem kupić nawet w drogeriach, a ich ceny nie są wysokie. Oczywiście, suplementy dla psa powinny zostać dopasowane zgodnie z jego potrzebami. Najlepiej poradzić się najpierw lekarza weterynarii, który może wskazać odpowiedni preparat.

Kolejną kwestią jest oczywiście pielęgnacja samej sierści. Bardzo ważne jest, aby systematycznie czesać psa odpowiednią szczotką, co pozwala na usunięcie martwych włosów. Takie czynności pielęgnacyjne najlepiej wykonywać na zewnątrz, aby uniknąć przy nich bałaganu. Na pewno pies odczuje również ulgę, jeżeli skorzystamy z pomocy psiego fryzjera, który dokładnie go wyczesze i ewentualnie wykąpie. Nie należy jednak psa kąpać zbyt często.

Zachowanie porządku i systematyczna praca

Wiele osób przyznaje, że sprzątają codziennie, aby uniknąć nagromadzenia się sierści. Faktycznie, jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ każdego dnia odkurzenie podłóg zajmuje zaledwie kilkanaście minut, podczas gdy pozostawienie sierści na dywanie i na meblach na kilka dni może sprawić, że potrzeba będzie znacznie więcej pracy i czasu. Systematyczne sprzątanie sprawia, że sierść nie roznosi się po całym domu. Doskonałym rozwiązaniem jest odkurzacz na wodę lub nowoczesny odkurzacz cyklonowy.

Chcąc pozbyć się problemu sierści, najlepiej postępować całościowo. Dobre suplementy dla psa, jak te dostępne na yarrowiacanifelox.pl w połączeniu z systematycznym czesaniem psa oraz sprzątaniem w mieszkaniu sprawiają, że nie odczuwa się zbyt wiele kłopotu z tego tytułu. Jeżeli właściciel nie ma czasu na takie czynności, powinien zastanowić się nad tym, czy faktycznie powinien opiekować się psem.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie