Jak gwiazdy pomagają zwierzętom

Znane osobistości chętnie wspierają akcje charytatywne, z których zysk jest przekazywany na pomoc potrzebującym zwierzętom. Małgorzata Kożuchowska zaprojektowała linię apaszek, a Marcin Dorociński czytał dzieciom i ich rodzicom bajki o zagrożonych wyginięciem polskich rysiach. Znana za oceanem modelka Joanna Krupa bierze udział w kampaniach PETA, a billboardy z jej nagimi zdjęciami wywołują zgorszenie.

Naga Joanna Krupa

Modelka Joanna Krupa uwielbia zwierzęta i posiada 5 psów ze schroniska. Założyła fundację „Wielkie serca”, która pomaga porzuconym czworonogom. Co 2 tygodnie organizuje też w przytułku usypiającym zwierzęta pogotowie adopcyjne i ratując im życie, przekazuje je nowym opiekunom. Jak pisze Party.pl aktywnie działa na rzecz zwierząt, wspiera m. in. schronisko w Dyminach, stale kupuje zapasy psiej karmy, a na nowe budy przeznaczyła 13 tysięcy złotych. Razem z prezydentem Słupska Robertem Biedroniem Krupa apelowała niedawno do premier o zmianę ustawy o ochronie zwierząt, wspierając akcję Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Chodzi o zakaz tortur i mordowanie zwierząt, wykorzystywanych do produkcji futer. Modelka krytykuje publicznie osoby noszące naturalne futra: oberwało się już Anji Rubik, Weronice Rosati czy Annie Musze. Wraz z siostrą protestowała przed sklepem sióstr Kardashian, które w swych kolekcjach wykorzystują te elementy ubioru. Joanna Krupa angażuje się w kontrowersyjne kampanie społeczne PETA i pozostaje (obok Pameli Anderson) najbardziej skuteczną gwiazdą organizacji. Na odważnych plakatach pozuje nago, zawsze wywołując medialny skandal. W najnowszej kampanii ciało modelki zakrywa jedynie farba, która upodabnia ją do orki i ma zwrócić uwagę na zwierzęta morskie, głównie orki, trzymane w niewoli w parku rozrywki SeaWorld na Florydzie. Uczucia katolików obraziła naga sesja z anielskimi skrzydłami i krzyżem, w której namawiano do adopcji czworonogów. Joanna jest laureatką nagrody za zasługi na rzecz zwierząt.

Rysiobajki Marcina Dorocińskiego

Nominowany przez WWF w plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności" gwiazdor polskiego kina Marcin Dorociński dostał nagrodę w kategorii Ekologia. Od lat aktywnie działa on na rzecz ochrony przyrody, szczególnie zagrożonych gatunków zwierząt, bierze udział w licznych kampaniach, użycza głosu i twarzy do spotów, zaznajamia dzieci z pojęciem ekologii. Najbardziej interesuje go los wilków, niedźwiedzi, łosi, morświnów bałtyckich. Gdy w 2014 roku kampania 1% podatku poświęcona była zagrożonym wyginięciem rysiom nizinnym, ambasador WWF Dorociński czytał dzieciom i ich rodzicom rysiobajki. Miało to miejsce na specjalnie zorganizowanym w warszawskiej klubokawiarni Kredkafe spotkaniu w ramach akcji „Ratuj rysie”. Na co dzień aktor unika rozgłosu i dziennikarzy, ale dla zwierząt, których los nigdy nie był mu obojętny, zawsze zrobi wyjątek.

Małgorzata Kożuchowska chętnie wspiera akcje charytatywne

Akcja charytatywna „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” przyciąga szereg partnerów medialnych oraz znane twarze. Efektem akcji sprzed kilku lat było uzbieranie 50 ton karmy, 33 tysięcy złotych i licznych koców, poduszek, zabawek przekazanych 10 schroniskom. Najbardziej znana ambasadorka, Małgorzata Kożuchowska sama ma w domu 2 psy i zachęca do pomocy materialnej, bycia wolontariuszem lub adopcji czworonoga. Aktorka zaprojektowała także wyjątkową kolekcję jedwabnych apaszek w 3 kolorach z psim wzorem w ramach akcji Wielcy Małym marki Butcher's. Modny dodatek pasuje zarówno do garderoby właścicielki psiaka, jak i do jego obroży. Sprzedawany był w sieci sklepów Red Onion, a zysk ze sprzedaży limitowanych oryginalnych gadżetów wspierał potrzebujące, zwłaszcza zimą, niechciane zwierzęta w schroniskach.

Materiał prasowy.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.