Jak dbać o psa?

Każdy właściciel psa wie jakie ma szczęście. A jednak posiadanie czworonożnego przyjaciela to spora odpowiedzialność. Wiele osób zastanawia się, jak prawidłowo dbać o swojego pupila. Nie chodzi wyłącznie o kwestie higieny i pokarmu, choć te są bardzo ważne. Należy także zastanowić się, jak można z psem miło spędzić czas. Na co więc zwrócić uwagę? Podpowiadamy w artykule!

Właściwe pożywienie

Aby psiak zachował zdrowie i świetną kondycję, należy przede wszystkim zadbać o właściwe pożywienie. Powinno być odpowiednio zbilansowane. Własnoręczne komponowanie dań dla psa będzie jednak zadaniem karkołomnym, zwłaszcza, że trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników jak wiek czy wielkość psa. Dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje się być sięgnięcie po specjalnie przygotowane karmy - jest to wygodny i sprawdzony sposób by zapewnić pupilowi odpowiednią jakość i ilość pożywienia. Na rynku dostępne są najróżniejsze karmy, które można podzielić na dwie grupy: suchą i mokrą. Po którą więc sięgnąć?

Sucha karma dla psa posiada zdecydowanie wyższą kaloryczność niż ta mokra. Jest więc polecana w przypadku psów dużych, bardzo aktywnych fizycznie oraz pracujących. Niestety, bo ona niską wilgotność. Zdecydowanie więcej jest jej w karmie mokrej, dzięki czemu stymuluje ona do częstszego oddawania moczu i pomaga oczyścić organizm. Mokra karma dla psa polecana jest w przypadku zwierzaków, które mają problemy z zębami lub z dziąsłami. Dobrze podać ją także psom w zaawansowanym wieku. W wielu przypadkach można oba typy karmy stosować zamienne, w zależności od okoliczności. Trzeba mieć jednak na uwadze, że tania karma dla psa nie może być w 100 procent odpowiednia i zbilansowana, lepiej zainwestować w produkt dobrej jakości. Warto także zakupić różne smakołyki, dzięki którym można trochę rozpieścić pupila, a także nagrodzić go po treningu lub wspólnej zabawie.

Właściwe odzienie

Zaraz... właściwe odzienie u psa? Brzmi to trochę przewrotnie, ale ubranka dla psa zyskują na popularności. I wcale nie są fanaberią. Zwierzaki, które przesiadują z nami w domu, nie mogą w naturalny sposób przystosować się do zmieniającej się temperatury na zewnątrz. Oznacza to, że wychodząc na spacer... może im być zwyczajnie zimno. Ubranka przydają się także wtedy, kiedy nasz pupil choruje. Właściciele psów niewielkich rozmiarów mogą także sięgnąć po specjalne torby, dzięki którym można w komfortowych warunkach zabrać swojego psiaka w podróż.

Czas na rozrywkę

Psy uwielbiają się bawić: zarówno same, jak i z człowiekiem. Warto więc zaopatrzyć się w różne zabawki dla psa jak gryzaki, piłki czy fresbie. Dzięki nim, pies może do dowoli gryźć i grać przedmiotami, które zostały stworzone z bezpiecznych i przyjemnych dla niego materiałów. Zwierzak szybko nauczy się, że te akcesoria są jego, nie będzie więc gryzł innych przedmiotów. Będzie także sam inicjował zabawę. Mówiąc o rozrywce, nie można pominąć samych spacerów. To okazja to zażycia aktywności fizycznej, zarówno dla psa, jak i właściciela. Należy jednak ostrożnie dobrać obrożę i samą smycz, tak aby nie narażała czworonoga na urazy kręgosłupa, nie krępowała jego ruchów i nie powodowała bólu.

Pies daje wiele radości wszystkim domownikom. Warto zainwestować w odpowiednie pożywienie, a także zakupić obrożę, smycz i ciekawe akcesoria. Dzięki temu, codzienność czworonoga będzie radosna, a on sam na długo zachowa dobrą kondycję. Aby zakupić dobrej jakości jedzenie i zabawki, nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy sprawdzić sklepy online zaufanych producentów – polecamy Johndog.pl. Zwierzaki odgrywają dużą rolę w naszym życiu i nic dziwnego, że ich właściciele chcą im zapewnić najlepsze warunki życia.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.