Jak dbać o czystość w domu, w którym są zwierzaki

Pojawienie się zwierzaka w domu potrafi całkowicie odmienić nasze życie. Staje się on nowym członkiem rodziny, który sprawi wszystkim wiele radości. Wiele osób obawia się jednak, nieporządku i brzydkiego zapachu jaki może pojawić się w mieszkaniu. Nie jest to bezpodstawne, każdy zwierzak, jak i każde dziecko mogą czasem nabrudzić. Jednak dbanie o porządek w domu, w którym jest pies lub kot nie musi być takie uciążliwe.

Dobry odkurzacz pomoże utrzymać czystość dywanów i podłóg

Błoto przyniesione z podwórka przez psa, z jesiennego spaceru, żwirek rozniesiony przez kota z kuwety i oczywiście sierść, która szczególnie w okresie linienia pokrywa dywany i podłogi naszego mieszkania. Nie wpływają one na estetyczny wygląd naszego mieszkania. Jednak by utrzymać w nim czystość wystarczy je regularnie, dokładnie sprzątać. Nie tylko odkurzać, niezwykle istotne jest regularne – mycie podłóg oraz pranie dywanów. Dzięki temu będzie można usunąć wszystkie zabrudzenia a w mieszkaniu będzie panować świeżość i miły zapach. Pytanie, kto ma siły, czas i chęć robić regularnie, tak dokładne porządki. Wbrew pozorom takie sprzątnie nie musi być bardzo uciążliwe, doskonałym rozwiązaniem może być zakup dobrego odkurzacza piorącego, który znajdziesz w naszym rankingu. Urządzenie to umożliwi Ci, nie tylko szybkie odkurzenie mieszkania, lecz również wypranie dywanów, czy czyszczenie obić foteli i kanap.

Jak dbać o czystość w domu, w którym są zwierzaki

Jak uniknąć niemiłego zapachu

Często można się spotkać ze zdaniem, że w domu gdzie jest kot musi brzydko pachnieć. Nie jest to prawdą, by uniknąć nieprzyjemnego zapachu pamiętaj o kilko istotnych kwestiach. Źródłem nieprzyjemnego zapachu jest zazwyczaj kocia kuweta, jeśli w domu kotów jest więcej również kuwet musi być kilka. By nie niszczyły swym zapachem atmosfery w domu zacznij od wyboru odpowiedniego żwirku. Najlepsze są żwirki ekologiczne, zbrylające, które można wyrzucić do toalety, co znacznie ułatwia sprzątanie po kocie. Kolejna kwestia to regularna wymiana żwirku i mycie kuwety. Raz na miesiąc warto wysypać cały piasek, dokładnie umyć kuwetę i wsypać do niej świeżego żwirku. W ten sposób usuwa się z jej brzegów i dna nagromadzone resztki odchodów zwierzaka a kuweta jest czysta i pachnąca. Warto również pamiętać, że koty to bardzo czyste zwierzaki dlatego niechętnie korzystają z brudnych, czy źle czyszczonych kuwet.

Jak dbać o czystość w domu, w którym są zwierzaki

Dbaj o czystość zwierzaków

Dbanie o czystość w domu, w którym jest zwierzak, to również dbanie o czystość samego zwierzaka. W przypadku psów trzeba pamiętać, że po każdym spacerze, podczas którego nasz ulubieniec wskoczy łapami do błota czy kałuży, należy mu dokładnie wyczyścić łapy. Nie powinno się również zabawy w jeziorze traktować jako kąpieli, warto po taki harcach spłukać go wodą i przemyć odpowiednimi dla psa kosmetykami. Choć koty nie są miłośnikami wody, a ich kąpiel to zazwyczaj wydarzenie i ostra walka, jednak raz na jakiś czas należy naszego pieszczocha porządnie umyć, Szczególnie, jeśli lubi przyjść do łóżka do nas lub dzieci. Do tego celu będą potrzebne kosmetyki, odpowiadające właściwościom i PH ich skóry.

Trzymając się kilku dość prostych zasad będziemy mogli być pewni, że pomimo posiadania zwierzaka w naszym domu będzie w nim czysto i miło.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.