Dlaczego psy żyją coraz krócej?

W kwestii żywienia psów znanych jest wiele teorii, sposobów i porad, których twórcy dokładnie podają zalecane ilości składników odżywczych niezbędnych do utrzymania optymalnej formy pupila. Teorie te różnią się między sobą, naukowcy również mają odmienne zdania. Wiele osób skrupulatnie przestrzega wytycznych, a mimo to ich psy wciąż miewają problemy zdrowotne, niestrawności, alergie. Nasuwa się wniosek, że różne psy mają różne zapotrzebowanie na konkretne składniki, wpływ ma również rasa psa i jej naturalne predyspozycje. Ważne jest więc baczne obserwowanie reakcji, zachowania i wyglądu psa, aby ocenić, czy dany sposób żywienia jest sprzyjający. Wielu z nas dba o swojego psa z uwagą i miłością, a mimo to z roku na rok średnia długość psiego życia spada. Specjaliści przyczyny tego zjawiska upatrują w pożywieniu. I nie chodzi tu tylko o ilość procentową składników odżywczych, ale o jakość i pochodzenie.

Najbardziej popularnym źródłem białka w psiej diecie jest mięso. Psie karmy najczęściej wytwarzane są z kiepskiej jakości mięsa, z resztek i ścinek w najlepszym wypadku, a z rogów, kopyt, dziobów w najgorszym. Zwierzę, które było hodowane przemysłowo, w ciasnej klatce, karmione kiepską paszą, sterydami i antybiotykami nie ma prawa zostać zdrowym pokarmem - ani dla człowieka, ani dla psa. Wszystkie toksyny, które wtłoczono w to zwierzę, aby nie chorowało i szybko rosło, zawarte są w jego mięsie, a co za tym idzie również karmie. Dodajmy do tego mocno pryskane zboża oraz warzywa a najlepsze zbilansowanie takiego pokarmu nie zapewni naszemu pupilowi zdrowia.

Czy zwracasz uwagę na pochodzenie pożywienia zarówno swojego, jak i swojego psa? Jeśli nie, to czas zacząć, aby zaoszczędzić sobie i swojemu czworonożnemu przyjacielowi cierpienia z powodu chorób. Wiele osób wybierając tańszą karmę, tłumaczy się oszczędnością, niskimi zarobkami. Jest to tylko pozorna oszczędność, gdyż pies zjada więcej kiepskiej karmy, częściej też choruje, a jak wiadomo, leczenie weterynaryjne może pochłonąć dużo pieniędzy. Świadomość pochodzenia składników psiego jedzenia oraz wymagań żywieniowych psa jest podstawą odpowiedzialnej opieki.

Czy producenci karm podają rzetelne informacje na ten temat składu i pochodzenia surowców? Najczęściej nie. Dlatego też ważne jest, aby sprawdzać producentów, zwłaszcza dużych i popularnych, którzy wydają miliony na kampanie reklamowe. To my płacimy za reklamę, wliczona jest przecież w cenę karmy. A nam wydaje się, że cena karmy jest tak wysoka, ponieważ składniki są bardzo dobrej jakości.

Nasze zaufanie budzą mali producenci, którzy produkują naturalne, wysokiej jakości karmy, którzy nie wydają kroci na reklamę, którzy budują markę na miłości do psów, i którzy mają odwagę powodzenie swojej firmy złożyć na zaufanych poleceniach zadowolonych klientów, właścicieli zdrowych psów. Takim małym, polecanym i sprawdzonym producentem jest Vollmer’s, marka, której można ufać.

*Karma pełnowartościowa jagnięcina i ryz dla psów wszystkich ras o normalnej aktywności LAMM & REIS https://vollmers.pl/pl/p/VOLLMERS-Lamm-Reis-jagniecina-i-ryz-karma-pelnowartosciowa-dla-psow-wszystkich-ras-o-normalnej-aktywnosci/45
*Naturalna karma dla psów z alergią pokarmową z mięsem renifera ANTI ALLERGIE  https://vollmers.pl/pl/p/VOLLMERS-Anti-Allergie-Renifer-25-naturalna-karma-dla-psow-z-alergia-pokarmowa/46
Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie