Czym się kierować przy wyborze siatki na wolierę dla gołębi?

Woliera dla gołębi to bardzo dobry wybór zarówno dla profesjonalnych hodowców, jak i osób zajmujących się tymi ptakami hobbystycznie. Aby ją zbudować, potrzebna jest odpowiednio dobrana siatka. Ma wpływ nie tylko na solidność konstrukcji i poziom zapewnianej przez nią ochrony, ale również na kwestię estetyki. Oto kilka wskazówek, jaka powinna być siatka na woliery dla gołębi.

Czy warto zdecydować się na wolierę z siatką?

Woliera dla gołębi jest specjalnym pomieszczeniem przeznaczonym do hodowania tych ptaków. To konstrukcja, która wciąż zyskuje na popularności. Może przyjąć różne formy, a więc dostosowanie jej do indywidualnych potrzeb nie stanowi problemu.

Poza solidnymi profilami i zadaszeniem umieszczonym na właściwej wysokości woliera dla gołębi musi mieć ściany. Siatka sprawdza się w tej roli idealnie. Ma kilka ważnych zalet:

  • chroni ptaki przed wtargnięciem do środka drapieżników,
  • zapobiega wydostaniu się gołębi na zewnątrz,
  • zapewnia stały dostęp do naturalnego światła,
  • wygląda estetycznie.

Taka konstrukcja to sprawdzony wybór dla każdego hodowcy – profesjonalisty, jak i pasjonata. Zastosowanie znajduje zarówno woliera dla gołębi ozdobnych, jak i tych pocztowych.

Jaka powinna być siatka na wolierę dla gołębi? Czym się kierować?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że siatka to jeden z istotniejszych elementów woliery – według niektórych najistotniejszy. To od niej zależy, czy gołębie będą bezpieczne. Jest kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę, aby dokonać dobrego wyboru.

Wymiary – jak duża powinna być siatka na woliery dla gołębi?

Rozmiar siatki to pierwsza kwestia, którą trzeba określić. Musi być ona dobrze dopasowana do woliery, aby konstrukcja mogła pełnić swoją funkcję. Renomowani producenci oferują modele o różnej szerokości i długości – tak, aby idealnie pasowały. Woliera dla gołębi – mała czy duża – musi być osiatkowana starannie.

Siatka na wolierę a wielkość oczek

Po dopasowaniu rozmiaru trzeba wziąć pod uwagę to, jak duże są oczka siatki wolierowej. Do wyboru jest kilka wariantów, m.in.:

  • 20 mm x 20 mm,
  • 30 mm x 30 mm,
  • 40 mm x 40 mm,
  • 100 mm x 100 mm.

Sporo zależy od tego, jakie gołębie mają zamieszkać w wolierze. Oczka powinny uniemożliwiać ptakom wydostanie się na zewnątrz. Jednocześnie muszą zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom jak przedostanie się do środka drapieżników, także tych niewielkich. Tym wyróżnia się odpowiednio przygotowana woliera dla gołębi – wymiary siatki oraz wielkość oczek są równie ważne.

Jak solidna ma być siatka na wolierę dla gołębi?

Prawdopodobnie nikt nie ma wątpliwości, że siatka powinna być solidna. Inaczej woliera dla gołębi pocztowych, ozdobnych i innych nie będzie w pełni bezpieczna dla ptaków. Dlatego należy upewnić się, że siatka wykazuje odporność na rozerwanie i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych – takich jak mróz i deszcz.

Równie istotne jest zabezpieczenie przed promieniowaniem UV. Inaczej osiatkowanie szybko straci swój kolor i przestanie dobrze się prezentować. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że siatka na woliery dla gołębi powinna być ponadto bezwonna. Brak obcych zapachów sprawia, że ptaki czują się komfortowo i bezpiecznie.

Z kim skonsultować wymiary lub inne parametry siatki na wolierę dla gołębi? Jedynym słusznym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z doświadczonym, renomowanym producentem.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.