Czy w trzy tygodnie można widocznie poprawić zdrowie ulubieńca? Sprawdź!

Widok pełnego energii psa o błyszczących oczach i aksamitnej sierści sprawia, że mamy ochotę zapytać właściciela, co sprawia, że jego czworonożny ulubieniec prezentuje się tak doskonale. Tymczasem za zdrowy wygląd zwierzęcia odpowiada wiele czynników, tylko w niewielkim stopniu geny. Przynajmniej dwa razy większy wpływ może mieć odpowiednio dobrany, zbilansowany pokarm.

Po czym poznać, że nasz ulubieniec jest zdrowy?

Gdy twój pies radośnie biega po mieszkaniu, szaleje w ogródku i ma niespożyte pokłady energii nawet podczas bardzo długich spacerów, od razu widać, że jest zdrowy i szczęśliwy. Twoja i bliskich obecność sprawia, że zwierzak nie posiada się ze szczęścia. Wesołym szczekaniem wita powracających z pracy czy szkoły domowników, posapując lub cicho piszcząc, domaga się pieszczot albo wspólnej zabawy. Jednak o zdrowiu twojego ulubieńca świadczy nie tylko pełne energii zachowanie. Opiekując się psem, warto również zwracać uwagę na stan jego skóry, sierści, oczu, uszu i zębów oraz regularnie chodzić z nim do lekarza weterynarii, który fachowo oceni stan zdrowia czworonoga.

Gdy nasz pies nie cierpi na żadne schorzenia i jest czysty, to jego sierść jest przeważnie gładka, lśniąca i równomiernie gęsta. Oczy zdrowego zwierzęcia nie powinny łzawić czy ropieć, a być suche i błyszczące. W uszach nie powinno być wysięku, a na zębach ciemnego nalotu. To wszystko można zauważyć gołym okiem, dlatego warto pamiętać, że podstawą utrzymania optymalnego stanu zdrowia psa jest właściwie zbilansowane odżywianie, odpowiednio dobrane do jego zapotrzebowania, wielkości oraz wieku.

Karma na miarę twojego ulubieńca

Stając przed sklepowymi półkami, uginającymi się pod różnorodnymi rodzajami karmy, nieraz mamy dylemat, które pożywienie będzie najwłaściwsze dla naszego czworonoga. I nie tylko mamy na myśli rodzaj karmy (sucha czy mokra, z galaretką albo sosem), lecz także zastanawiamy się nad składem, który korzystnie wpłynie na zdrowie i wygląd psa. Wśród poręcznych saszetek przeznaczonych dla niewielkich piesków (osiągającym masę ciała do ok. 10 kg) wyróżnia się seria Purina ONE® Mini pozbawiona dodatku sztucznych konserwantów, aromatów czy barwników. Opakowanie 800 g starcza na około tydzień lub dwa dla pieska małej rasy typu Yorkshire Terrier, Maltańczyk, ShihTzu, Ratlerek czy Chihuahua. Znajdujący się w saszetce posiłek jest pełnoporcjowo zbilansowany i idealnie dopasowany do potrzeb czworonogów, zarówno pod względem zawartości, jak i rozmiarów – np. chrupiące nuggetsy lub miękkie kawałki są tak zaprojektowane, by idealnie pasowały do małego pyszczka. W serii Purina ONE® Mini znajdują się karmy o różnym składzie i zastosowaniu, np. wspierający układ odpornościowy wariant bogaty w wołowinę z ryżem, dostosowany do aktywnego trybu życia wariant bogaty w kurczaka czy idealne dla piesków z wrażliwą skórą i przewodem pokarmowym wariant z łososiem z optymalnym poziomem kwasów omega-3 oraz cynku.

Widoczna poprawa oznak zdrowia już po 3 tygodniach!

Czy podając odpowiednio dobraną karmę, już w 3 tygodnie można wpłynąć na oznaki zdrowia w wyglądzie swojego ulubieńca? To możliwe! Wybierając Purina ONE® Mini, już po pierwszym tygodniu karmienia psa możesz dostrzec różnicę w jego zachowaniu i wyregulowaniu potrzeb. Czworonóg będzie się wyróżniał większym poziomem energii i witalności. Znacznie chętniej przystąpi do wspólnej zabawy w domu czy podczas długiej przechadzki. Już po drugim tygodniu żywienia będziesz mógł zobaczyć podczas spaceru oznaki zdrowego trawienia twojego psa. Zaledwie tydzień później, przyglądając się sierści ulubieńca, zauważysz, że jest ona w coraz lepszym stanie – zdrowa i błyszcząca. Wybierając karmy z serii Purina ONE® Mini, warto podjąć 3-tygodniowe wyzwanie i dzięki zbilansowanemu żywieniu wpłynąć od wewnątrz na widoczną poprawę oznak zdrowia ulubieńca. Dzięki temu twój pies będzie cieszył swoją energią, witalnością i zdrowym wyglądem.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.