Czy olej kokosowy jest zdrowy dla Twojego psa?

Coraz więcej osób decyduje się na stosowanie oleju kokosowego. Jest to produkt obecny w wielu dietach, ponieważ charakteryzuje się cennymi własnościami. Jednak istnieje także grupa osób która twierdzi, iż olej kokosowy jest także bardzo dobry dla zwierząt, w szczególności dla psów. Zatem czy możemy podawać tego typu produkt swoim czworonogom?

Odpowiednie żywienie naszego psa

Należy mieć świadomość, iż pies tak samo jak człowiek powinien odpowiednio się odżywiać. Dieta naszego czworonoga powinna być bogata w różnego rodzaju składniki odżywcze dzięki którym organizm będzie pracował prawidłowo, a tym samym nasz pies będzie mógł uniknąć wielu chorób.

Warto podkreślić, iż niebezpieczne dla organizmu naszego zwierzęcia są między innymi tłuszcze nasycone. To właśnie ich spożycie w zbyt dużych ilościach może blokować tętnice, co w przyszłości może doprowadzić do przykrych konsekwencji. Z tego powodu warto zadbać o naszego pupila i systematycznie wprowadzać do jego diety olej kokosowy. Zatem czy rzeczywiście warto oraz w jaki sposób wpłynie na organizm naszego psa?

Korzyści płynące z zastosowania oleju kokosowego u czworonogów

Należy pamiętać, iż wspomniany olej kokosowy dostarczy do organizmu naszego psa tylko i wyłącznie dobre tłuszcze. Większość pozytywnych własności ten produkt zawdzięcza obecności kwasu laurynowego, który jest bardzo łatwo przyswajany przez organizm. Zatem jakie korzyści może przynieść dla naszego psa systematyczne stosowanie tego typu produktu?

Największe zalety stosowania oleju kokosowego u psa to między innymi:

  • ochrona przed różnego rodzaju nowotworami, a także infekcjami,
  • usunięcie bakterii oraz pasożytów, a także zabicie w organizmie psa między innymi tasiemców i motylicy wątrobowej,
  • poprawa pracy jelit, w przypadku różnego rodzaju chorób ze strony układu pokarmowego całkowite ich wyleczenie,
  • działa łagodząco na bóle uszu,
  • chroni wątrobę przed uszkodzeniem oraz ją wzmacnia,
  • redukuje do minimum występowanie napadów padaczkowych,
  • zmniejsza stany zapalne stawów oraz mięśni,
  • znacznie zmniejsza neuropatię, która może być wywołana łuszczycą.

Zdecydowanie systematyczne podawanie oleju kokosowego naszemu zwierzęciu może wyleczyć go z wielu dolegliwości. Warto pamiętać także o tym, iż wspomniany olej nie tylko doskonale działa we wnętrzu organizmu naszego zwierzęcia, ale jego zalety także możemy odkryć już po kilkunastu dniach dotykając sierści naszego psa. Stanie się ona zdecydowanie bardziej miękka, co możemy bardo szybko poczuć. Ponadto przez to, że jego organizm będzie lepiej odżywiony również sierść będzie nie tylko bardziej przyjemna w dotyku, ale także będzie się atrakcyjnie błyszczeć. Tym samym nasz pies zyska nie tylko lepsze samopoczucie, ale także będzie lepiej wyglądał.

Olej kokosowy to doskonały produkt, który w ostatnim czasie jest stosowany przez bardzo wiele osób. Jednak nie powinniśmy zapominać również o tym, iż tego typu olej również może stanowić doskonały składnik diety naszych czworonogów. Z tego powodu jeżeli zależy nam na zdrowiu naszego psa, a także chcemy aby dobrze wyglądał powinniśmy wprowadzić olej kokosowy do jego diety. Z pewnością już po krótkim czasie zauważymy dużą różnicę.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie