Co zrobić z psem na wakacje?

Co zrobić z psem na wakacje?

Sezon urlopowy coraz bliżej, a psi rodzice z pewnością już zastanawiają się, co zrobić z psem podczas urlopu? Wakacje z psem wcale nie muszą być kłopotliwe, o ile wcześniej wszystko sobie zaplanujemy i dostosujemy nasz wyjazd do pieska. Jeżeli jednak wolimy podczas wyjazdu w większości czasu zażywać kąpieli słonecznych, chodzić po górach lub z różnych innych powodów jechać bez pupila to warto zarezerwować sprawdzonego opiekuna i zorganizować pieskowi równie fajne wczasy. Oto nasze pomysły i propozycje na to co zrobić z psem w wakacje.

Opiekun dla psa

Opiekuna, który oferuje hotel dla psów można znaleźć wśród ogłoszeń lokalnych lub na portalu Pethomer.com. Portal Pethomer proponuje nową jakość hotelu dla psów, czyli Opiekun bierze psa do swojego domu i opiekuje się nim z najwyższą troską. Jest to przyjazna alternatywa dla psich hoteli, gdzie psy trzymane są w klatkach lub boksach w otoczeniu innych zwierząt. Każdy Opiekun z Pethomer został wieloetapowo sprawdzony i zweryfikowany, tak, aby zapewnić stuprocentowe bezpieczeństwo Twojemu zwierzakowi, a Tobie spokój i brak zmartwień podczas urlopu. Do tego, portal nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za zrobienie rezerwacji u Opiekuna. Przed wyjazdem można umówić się z Opiekunem na spotkanie zapoznawcze, aby ustalić wszystkie szczegóły opieki i przede wszystkim, aby pies zapoznał się z osobą, która będzie się nim zajmowała przez najbliższy czas. Gdy w dniu wyjazdu odwieziesz psa do Opiekuna, zwierzak będzie już go znał i w ten sposób zmniejszy się poziom jego stresu związanego z rozłąką. Pamiętaj, aby moment rozstania skrócić do minimum, aby pies nie pomyślał, że zostawiasz go na zawsze.

Poproś rodzinę lub znajomych

Kolejną opcją jest poproszenie rodziny lub znajomych o pomoc. Najlepiej, aby była to osoba, którą pupil już zna i lubi. Najlepszym wariantem będzie, gdy taka bliska osoba wprowadzi się do Ciebie do domu na czas Twojej nieobecności i spędzi czas z psem w jego domu. Stres pieska związany z rozłąką z Tobą znacznie zmniejszy się, bo będzie na „swoim terenie” wśród swoich zapachów. W końcu nic nie jest w stanie zastąpić ulubionego posłania ze swoją (w idealny sposób wyleżaną) podusią. 

Weź psa ze sobą na wakacje

Subiektywnie dla psa jest to najlepsza opcja, bo cały czas będzie ze swoim ukochanym psim rodzicem, czyli z Tobą. Psy zazwyczaj są otwarte na nowości i z chęcią będą z Tobą eksplorowały świat. Aby pojechać z psem na wakacje należy w pierwszej kolejności sprawdzić, czy są w danym miejscu hotele lub apartamenty, które akceptują zwierzęta i przemyśleć czy Twój pupil będzie grzeczny w nowym miejscu, gdy będzie musiał zostać sam podczas Twojego wyjścia do sklepu. W podróży samochodem zatrzymuj się często na przerwę, aby pies mógł się załatwić i pobiegać na świeżym powietrzu. Nie zapomnij zaopatrzyć zwierzaka w podróżną miskę na wodę i karmę. Dodatkowo, przed urlopem odwiedź lecznice weterynaryjną, aby upewnić się, że czworonożny podróżnik jest w pełni zdrowia i sprawdź, czy pies ma ważną książeczkę szczepień (w przypadku wyjazdu za granicę należy wyrobić należy psi paszport). Pamiętaj, że jeśli Twój pies źle znosi podróże samochodem lub innymi środkami transportu, lepiej jest odpuścić mu ten wyjazd. Psiak powinien zostać również w przypadku, gdy podczas swojego urlopu planujesz w większości spędzać czas na upalnej plaży lub na innych aktywnościach, gdzie piesek raczej się nie nadaje ze względu na jego bezpieczeństwo.

Jak przygotować psa do pobytu u Opiekuna

W ferworze pakowania się na upragnione urlop i pilnowania, aby dopiąć wszystkie sprawy, czasem zdarzy się zapomnieć o czymś istotnym. W związku z tym przygotowaliśmy dla Ciebie listę rzeczy do spakowania dla psa na jego wczasy u Opiekuna.

Lista rzeczy do zapakowania:

  • Obroża i smycz
  • Zapas karmy i smakołyków
  • Woreczki foliowe na „psie sprawy”
  • Ulubione zabawki i gryzaki
  • Ukochany kocyk/poduszka/legowisko
  • Kartka z numerem telefonu do lecznicy pieska

Przed pozostawieniem pupila daj znać Opiekunowi o charakterze swojego psa, o tym jak długie powinny być spacery, ile razy dziennie go karmić i w jaki sposób lubi się bawić. Każda ważna informacja będzie istotna i wpłynie na jakość pobytu Twojego pieska u Opiekuna.

Udanego urlopu! :)

 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie