Co można znaleźć w sklepie terrarystycznym?

Zwierzęta egzotyczne takie jak gekony, węże i pająki mogą być legalnie hodowane przez pasjonatów w domach. Są to wyjątkowi pupile, zupełnie inni niż koty, psy lub gryzonie. Choć gady i płazy mogą być dla niektórych przerażające, w rzeczywistości węże i jaszczurki są zupełnie niegroźne. Ich wyjątkowy urok cenią sobie pasjonaci, którzy w serwisach jakich jak Facebook wymieniają się poradami na temat ich hodowli. Jedną z pojawiających się tam rad jest znalezienie dobrego sklepu terrarystycznego.

  1. Sklep zoologiczny czy terrarystyczny?
  2. Sklep terrarystyczny Reptility - co można w nim znaleźć?

W miastach takich jak Warszawa, Łódź lub Kraków działają nie tylko sklepy zoologiczne, ale i terrarystyczne. Dostępne w nich produkty są dedykowane właścicielom gadów egzotycznych, które potrzebują zupełnie innych warunków do życia niż np. psy i koty. Właściciele kotów spokojnie mogą zaopatrywać się w karmy i akcesoria w dowolnym sklepie, natomiast posiadacze węży lub pająków nie znajdą w nich potrzebnych towarów. Jeśli jesteś właścicielem gada lub zamierzasz nim zostać, sprawdź, co oferuje dla Ciebie sklep terrarystyczny.

Sklep zoologiczny czy terrarystyczny?

W ofercie sklepów zoologicznych znajdują się przede wszystkim karmy i akcesoria dla zwierząt, które są najczęściej wybierane przez ludzi na swych towarzyszy. Liczne karmy suche i mokre dla psów i kotów, kolby zbożowe dla gryzoni, miski, legowiska i zabawki stanowią główny trzon asortymentu. W większych sklepach zoologicznych znajdują się również akwaria dla rybek i różne gatunki ryb hodowanych przez akwarystów. Oferta produktów do terrarium jest ograniczona, gdyż są to towary niszowe. Wysokiej jakości akcesoria do terrarium, rośliny, kamienie, grzałki i pożywienie dla węży, pająków i jaszczurek jest dostępne w sklepie terrarystycznym dla hobbystów.

Sklep terrarystyczny Reptility - co można w nim znaleźć?

Od jakości posiłków i akcesoriów do terrarium zależy dobrostan gadów i płazów, dlatego wszelkie artykuły potrzebne do opieki nad pytonem, agamą, gekonem lub tarantulą powinno się wybierać w sklepie terrarystycznym. Doradca wskaże, które rośliny, kamienie, poidła i inne elementy umożliwią stworzenie optymalnych warunków do hodowli dla konkretnego gatunku zwierzęcia. Dodatkowo w sklepie terrarystycznym warto zwrócić uwagą na książkowe poradniki dla hodowców. Dzięki zawartym w nich poradom egzotyczny pupil będzie cieszył się dobrym zdrowiem przez długi czas. 

Dowiedz się więcej o produktach, które proponuje sklep terrarystyczny Reptility.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.