Chmura w klinice weterynaryjnej – dlaczego warto korzystać z oprogramowania online?

Prowadzenie kliniki weterynaryjnej to nie tylko pomoc zwierzętom, lecz także szereg różnego rodzaju formalności i spraw, o których trzeba pamiętać. Dzisiaj, gdy praktycznie każdy gabinet wyposażony jest w komputer, nikogo nie dziwią również programy do obsługi klinik.

Aktualnie właściciele klinik weterynaryjnych mają do dyspozycji szeroką gamę programów zaprojektowanych specjalnie dla nich. Dzięki nim można nie tylko łatwiej zarządzać kartotekami małych pacjentów, lecz także prowadzić innego rodzaju zadania. Dotychczas najczęściej wykorzystywano w tym celu programy instalowane na komputerach w klinikach, teraz jednak do dyspozycji jest jeszcze jedno rozwiązanie – programy w chmurze, które działają online i są dostępne przez przeglądarki internetowe.

Co potrafi oprogramowanie online dla przychodni weterynaryjnych?

Zasadniczo to samo, co programy stacjonarne, ale także wybrane z nich może pochwalić się szerszą funkcjonalnością, aby w ten sposób spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Plusem tego rodzaju oprogramowania jest mobilny dostęp do wszystkich danych nie tylko w klinice, lecz także z innych urządzeń z dowolnego miejsca z dostępem do internetu, co przekłada się też na bezpieczeństwo danych, które przechowywane są na zewnętrznych serwerach – awaria komputera w przychodni nie spowoduje ich utarty.

Przykładowe funkcjonalności:

  • sporządzanie dokumentacji wizyt oraz uzupełnianie książeczek zdrowia zwierząt
  • możliwość kontaktu z klientami przez e-mail w celu przypominania o szczepieniach, wizytach
  • automatyczne generowanie dokumentów, na przykład do przeprowadzania kontroli
  • zlecanie, odbieranie i przekazywanie wyników badań online
  • integracja z dostawcami, na przykład z laboratorium czy hurtownią leków
  • prowadzenie magazynu i dokumentacji z nim związanej
  • przygotowywanie i analizowanie raportów finansowych i zarządczych
  • zarządzanie kalendarzami pracowników

Zatem jeżeli chcesz wybrać dobry program dla weterynarzy, ale nie wiesz, na co się zdecydować, w takim przypadku weź również pod uwagę oprogramowanie działające w chmurze – to nowoczesne rozwiązanie godne nowoczesnej kliniki weterynaryjnej.

Artykuł sponsorowany

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie