Chcesz mieć długowłosego pieska? Dowiedz się, jakich kosmetyków będziesz dla niego potrzebować

Pielęgnacja pupila to nie tylko fanaberia, ale najczęściej obowiązek. Zadbanie o psa w każdym aspekcie, także w kontekście higieny, powinno być dla właściciela jedną z kluczowych kwestii, zanim zabierze się za wychowanie psa. Warto więc wiedzieć, jakie produkty należy wybierać, gdy chce się zadbać o długowłosego psa.

Preparaty do czyszczenia

            Warto zdawać sobie sprawę, że długie włosy u psa wymagają bardzo dużo uwagi. Dlatego należy zacząć od tego, by wybrać odpowiednie kosmetyki. Należy dokładnie poszukać odpowiednich opcji, gdyż na rynku można znaleźć dużą ilość preparatów. Jednak tylko część z nich jest na tyle skuteczna i tak skonstruowana, by pomóc psom z długimi włosami. Warto zatem zerknąć na odżywki, szampony i inne tego typu produkty na stronę renomowanej hurtowni, np. na https://sklep.germapol.pl/pl/kosmetyki-rozne_perfumy, by przekonać się, że jakość ma znaczenie.

Nożyczki i golarki

            Choć przy pielęgnacji psa z długimi włosami golarka regularna raczej nie jest niezbędna, to warto mieć ją, by szybko podciąć niesforne kosmyki włosów. Jednak podstawą są nożyczki i nie ma możliwości, by były to klasyczne nożyczki domowe. Tutaj trzeba zainwestować w sprzęt specjalistyczny, który sprawi, że pies będzie czuł się doskonale i wyglądał jeszcze lepiej. Dlatego wybór odpowiedniego modelu, nie tylko do długości włosów psa, ale także ich struktury, jest niezwykle ważny.

Gumki, papiloty i elementy dodatkowe

            Czasami należy zadbać także o właściwe ułożenie włosów, zwłaszcza po intensywnym myciu. Wówczas należy je ułożyć naturalnie – często jednak pies otrzepuje się z wody i w ten sposób nie pozwala na normalne wysuszenie. Dlatego warto zaopatrzyć się np. w gumki i papiloty, które pozwolą na odpowiednie modelowanie fryzury psa. Jeśli chcesz mieć długowłosą piękność, zerknij na stronę germapol.pl lub inną stronę hurtowni psich kosmetyków i nie wahaj się ich użyć. Twój pies będzie Ci z pewnością wdzięczny.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.