Chcesz dobrze karmić swojego psa? Zobacz, jak to zrobić, korzystając z internetowego sklepu zoologicznego

Jeszcze do niedawna na polskim rynku bardzo trudno było kupić karmę dla pupila inną niż ta, która jest masowo sprzedawana w hipermarketach. Ogromne, kilkukilogramowe worki taniej karmy i produktów mięsnopodobnych dla psów na pewno nie są przygotowywane z pełną świadomością, w jaki sposób codzienne żywienie nimi wpłynie na zdrowie i samopoczucie naszego zwierzaka. Na szczęście, dziś już możemy wybierać w karmach zdrowych, pełnych składników odżywczych, a jedynym problemem może być znalezienie w gąszczu marek tej odpowiedniej dla naszego czworonoga.

Zobacz, jakie korzyści dają tobie i twojemu pupilowi zakupy w internetowym sklepie zoologicznym

Jeśli bliska jest ci idea zdrowego żywienia psa, musisz wiedzieć, że zwierzę to, podobnie zresztą jak kot, nie trawi zbóż. Tanie, łatwodostępne karmy bazują głównie na tego typu produktach, walcząc o uwagę klienta niską ceną. Tak naprawdę zdrowa dieta pupila nie ma tu znaczenia. Dobrze rozreklamowane żółte karmy i puszki mają długi i fatalny skład, który nijak ma się z ideą zdrowego żywienia psa. Aby móc pokryć dzienne zapotrzebowanie zwierzaka na białko i witaminy, powstały firmy, które zajmują się wyłącznie produkcją karm dla zwierząt domowych. Z myślą o spełnieniu potrzeb żywieniowych twojego czworonoga powstały karmy premium, które są bezzbożowe i bezglutenowe, za to posiadają dużą zawartość mięsa, czyli podstawowego składnika właściwej psiej diety. Tego typu polecane przez specjalistów karmy znajdziesz w dobrym sklepie zoologicznym online. Dziś chcemy nauczyć cię, jak rozsądnie wybierać karmę dla swojego psa, a przy tym zrobić to wygodnie i komfortowo.

Porada pierwsza: bazuj na karmach opracowanych przez lekarzy weterynarii

Zbilansowane składniki, dobry, krótki skład oraz brak sztucznych konserwantów i barwników – to zasadnicze elementy, które sprawiają, że dany produkt jest odpowiednią bazą do codziennego żywienia twojego psa. Karmy suche i mokre, bazujące na mięsie i rybach, pełne zdrowych minerałów, pozbawione natomiast tanich wypełniaczy, pszenicy i owsa – takie karmy powinieneś wybierać dla swojego pupila. Jeśli chcesz mieć pewność, że dostarczasz czworonożnemu przyjacielowi wartościowych składników, zaufaj lekarzom weterynarii i stosuj karmy przez nich polecane.

Porada druga: oszczędzaj swój czas i pieniądze oraz zdrowie pupila

Jeśli sądzisz, że kupując tanie karmy w supermarketach i dyskontach rzeczywiście oszczędzasz, to pomyśl sobie, ile pieniędzy przyjdzie wydać ci na leki oraz wizyty w klinikach weterynaryjnych, gdy organizm psa, osłabiony przez niewłaściwe żywienie, w końcu odmówi posłuszeństwa. Dlatego już teraz zadbaj o to, aby twój pies cieszył się świetną kondycją, dobrym zdrowiem i wartościową dietą. Wybieraj karmy opracowane przez specjalistów. W dłuższej perspektywie sam stwierdzisz, że takie podejście to prawdziwa oszczędność pieniędzy. Jeśli połączyć to z zakupami online, to zapewnisz sobie także oszczędność czasu.

Porada trzecia: zadbaj o wygodną i szybką dostawę karmy do domu

Jeśli cenisz sobie komfort i wygodę, mieszkasz w niewielkim mieście, w którym trudno o dostęp do dobrej karmy dla psa lub zwyczajnie nie masz czasu jeździć po mieście w jej poszukiwaniu, internetowy sklep zoologiczny jest idealnym rozwiązaniem dla ciebie. Zakupy online są łatwe, szybkie i przyjemne. Szeroki wybór karm mokrych i suchych w jednym miejscu, życzliwa i znająca się na rzeczy obsługa oraz sprawna dostawa do domu. Czego chcieć więcej?

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie