Brit Veterinary mokra karma dla psa – kompleksowa dbałość o zdrowie pupila

Odpowiednie żywienie psa to nie tylko zaspokojenie uczucia głodu. Pożywienie dla psa powinno być pełnowartościowe i w pełni dostosowane do potrzeb naszego pupila. Ważne jest też to, by w diecie psa uwzględnić jego kłopoty zdrowotne – te, które już występują czy też te, do których (np. z racji rasy) pies może mieć tak zwane skłonności i już widać pierwsze ich symptomy. W karmach Brit znajdziecie wszystko, czego potrzeba, by pies długo cieszył się zdrowiem i dobrą formą.

Odpowiednio skomponowane karmy dla psów dostarczają nie tylko wszystkich niezbędnych składników odżywczych, dzięki którym dieta psa jest odpowiednio zbilansowana. Zdarza się, że mokra karma dla psa musi być dostosowana do jego stanu zdrowia. Dzięki temu karma przyczynia się do procesu zdrowienia psa. Brit Veterinary Diet to karmy, które zawierają nie tylko wysokiej jakości mięso, ale są skomponowane tak, by mogły bez problemu być spożywane w przypadku różnych nietolerancji pokarmowych występujących u psów i schorzeń. Dlatego warto zainteresować się tematem karm weterynaryjnych.

Jak karmić psa – podstawowe zasady

Równie ważne poza tym, czym karmić psa jest to, jak to robić. Pierwszą i podstawową zasadą jest to, że dieta psa powinna być odpowiednio dopasowana do psa. Składniki funkcjonalne karmy powinny uwzględniać:

  • wiek psa,
  • wielkość (rasę),
  • aktywność,
  • fizjologię,
  • występujące choroby i objawy nietolerancji pokarmowych (tutaj ogromną rolę grają właśnie karmy weterynaryjne Brit Veterinary Diet, o których w dalszej części tekstu).

Poza tym pokarm powinien być odpowiednio zbilansowany. Oznacza to, że musi on dostarczać psu wszelkich niezbędnych składników odżywczych. Warto też pamiętać o tym, by podawać psu posiłki o stałych porach. Nasz pupil powinien mieć też stały dostęp do świeżej wody pitnej. Szczególnie jest to ważne, gdy decydujemy się na karmienie psa karmą suchą. Warto też pamiętać o tym, że psy to zwierzęta domowe, których nie należy karmić resztkami ze stołu. Jeśli chcemy naprawdę dbać o zdrowie czworonożnych przyjaciół, takie praktyki są zakazane – jedzenie dla ludzi może w niektórych przypadkach wywołać poważne choroby.

Mokra karma dla psów – na co zwrócić uwagę przy jej zakupie

Odpowiednia karma, a więc odpowiednia dieta psa, powinna być dobrana według wyżej wymienionych wymogów. Jednak tak jak w przypadku, gdy kupujemy jedzenie dla siebie, tak w przypadku karmy dla psów, powinniśmy zwrócić uwagę na jej skład. Ważne jest więc też czytanie etykiet. A im skład krótszy, tym karma lepsza dla naszego czworonoga. Oczywiście w przypadku psów na pierwszym miejscu składu powinno znajdować się mięso – oznacza to, że w danej karmie tego składnika jest najwięcej. Istotne jest też, by karma zawierała wszystkie potrzebne witaminy, kwasy omega-3 (algi suszone) i minerały konieczne dla dobrego zdrowia i rozwoju psa, a także jego wyglądu (np. stanu sierści czy zębów). Takich wytycznych należy przestrzegać, gdy nasz pies jest zwierzęciem zdrowym. Jednak w przypadku wystąpienia chorób, po konsultacji z lekarzem, warto zdecydować się na karmę specjalistyczną. Brit Veterinary Diet to weterynaryjna karma mokra przeznaczona dla psów z różnymi schorzeniami. Jej receptura opiera się na ściśle wyselekcjonowanych składnikach, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że karma nie tylko psu nie zaszkodzi, ale pozwoli mu na powrót do zdrowia czy też zniweluje przykre dla zwierzęcia objawy choroby.

Weterynaryjna karma dla psów – czym się charakteryzuje

Brit Veterinary Diet to mokre karmy weterynaryjne czy też specjalistyczne. Czym jeszcze charakteryzuje się tego typu pokarm dla psów? Otóż jest on stosowany w przypadku różnych chorób czy też nietolerancji pokarmowych, na które cierpią psy. Zawiera więc ściśle wyselekcjonowane składniki. Co istotne, podawanie takiej karmy powinno być skonsultowane z lekarzem weterynarii. Ważne jest też to, aby takie karmy kupować od renomowanych producentów i nie zmieniać takiego pożywienia na inne zastępniki. Specjalistyczne karmy to także ścisłe, zalecone przez lekarza dawkowanie. Niektóre z karm mogą być podawane psu tylko przez określony czas (np. gdy w grę wchodzi redukcja masy ciała), a inne mogą stanowić podstawę jego menu do końca życia.

Karma weterynaryjna – szeroka oferta

Brit Veterinary Diet to wiele karm na wiele schorzeń, które mogą wystąpić u naszych czworonożnych przyjaciół. Za każdym razem karmy weterynaryjne tego producenta są poddawane specjalistycznej kontroli, tak by wspierać zdrowie psów i zapobiegać rozwojowi danej choroby. Karma mokra Brit Veterinary Diet to pożywienie, które można podawać po konsultacji lekarskiej, przeznaczone dla psów:

  • z alergiami i z zaburzonymi funkcjami układu pokarmowego,
  • z cukrzycą – taka karma pozwala utrzymać prawidłową masę ciała,
  • z problemami z układem moczowym,
  • z problemami kardiologicznymi.

Każda z karm ma unikalną recepturę, ściśle dostosowaną do potrzeb danego czworonoga.

Karmy weterynaryjne udowadniają twierdzenie, że i jedzenie może być lekarstwem. Musi być tylko odpowiednio dobrane. Gdy lekarz zaleci nam stosowanie karmy weterynaryjnej dla psa, dobrze jest ją kupić z pewnego źródła, na przykład https://www.e-pazur.com/k630,psy-karma-mokra-dla-psa-brit-veterinary.html. Poza tym zakup przez internet to zakup wygodny.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie