Bielizna termoaktywna na wiosnę

Zacznijmy od podstaw. Odpowiedni dobór bielizny termoaktywnej zależy od wielu czynników: bardzo istotnym jest pora roku, na którą przeznaczona jest ta bielizna. Dziś zajmiemy się wiosną, która - wraz z jesienią - jest w naszej strefie klimatycznej sezonem bardzo wymagającymi dla odzieży. Nagłe zmiany temperatury, możliwe zarówno upały, jak i przymrozki (w dodatku nawet w ciągu 24 godzin), to najważniejsze niedogodności, przed którymi bielizna ma nas ochronić. Aby mogła robić to skutecznie, musimy dobrać rozmiar w taki sposób, by odzież jak najbardziej przylegała do naszego ciała.

Pamiętajmy, że koszulka czy kalesony to naprawdę bielizna, która musi być przy ciele – dobierajmy odzież w taki sposób, aby przestrzeń między skórą i materiałem była minimalna. Służy to przede wszystkim szybkiemu i skutecznemu odprowadzeniu wilgoci z powierzchni skóry, a na wiosnę należy brać pod uwagę konkretne właściwości: bielizna musi odprowadzać nadmiar potu i ciepła, aby nie dopuścić do wyziębienia wilgotnych partii ciała.

Przyjrzyjmy się odzieży uniwersalnej, czyli na przykład bluzie Lady Darlington w nowoczesnym wydaniu klasycznego kardiganu, która uzupełnia kobiecą sylwetkę – to bluza z prążkowanymi bokami, o tak zwanym szlifie diamentowym. Miękka dzianina z wełny merynosów jest ciepła i wszechstronna, szczególnie w połączeniu z dżinsami, a także polecana jako wierzchnia warstwa na czas spacerów na świeżym powietrzu oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

W komplecie z wysokim, żebrowanym dekoltem i zamszową naszywką na ramionach, zapewnia noszącym nieco nowoczesnej ekstrawagancji. Ściągacz umiejscowiony w bocznej i dolnej części odzieży zapewnia idealne dopasowanie do ciała, a partie zamszu, jak np. naszywka na ramionach, nadają odzieży unikalnego stylu i ponadczasowego szyku. Detale ze ściągaczem w dolnej bocznej części, zapewniają doskonałe dopasowanie do sylwetki.

Wiosna sprzyja wzmożonej aktywności fizycznej, zatem należy dobrać odpowiedni materiał, z którego wykonana jest bielizna. Idealne do ponadnormatywnego wysiłku fizycznego są materiały sztuczne, szczególnie poliamid i elastan. Przy bardzo niskiej wadze posiadają one doskonałe właściwości oddychające, bardzo szybko schną i przylegają ściśle do skóry. Dodatkowo włókna rozciągają się z łatwością i dopasowują do naturalnych ruchów ciała.

W wielu obecnych modelach bielizny termoaktywnej, jak na przykład w odzieży marki Graff, używa się jonów srebra do nasączenia materiału – srebro posiada właściwości bakteriobójcze, co w wypadku bielizny niesie niebagatelne skutki. Dzięki jonom srebra materiał po wyschnięciu pozbywa się samodzielnie resztek materiału organicznego i nie pozwala bakteriom namnażać się na przepoconych partiach. To z kolei sprawia, że odzież z jonami srebra nie stanowi zagrożenia epidemiologicznego, a wręcz niweluje takie zagrożenie jako odzież antyseptyczna, jeśli stanowi podstawę naszej garderoby – właśnie na nią winniśmy zatem zwracać największą uwagę!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie